V lázeňském městě získali informace, které jim v japonské metropoli mohou pomoci k elitním výkonům. Vyslechli přednášku fyzioterapeuta Pavla Koláře, řešili prevenci zranění a v neposlední řadě ochutnali výrobky od dvorního pekaře Českého olympijského týmu Karla Rendla.

„Jsem na takovém setkání poprvé, takže i prvně zažívám něco tak výjimečného. Hodně si cením toho, že mám být součástí olympijského týmu. Je to skvělé,“ svěřila se silniční běžkyně Eva Vrabcová Nývltová.

„Tím, že jsem individuální sportovec a trávím hodně času sama, šlo pro mě o skvělý zážitek. A k tomu všechna ta regenerace, bylo to parádní. Jsem ráda, že jsem se seznámila se spoustou nových lidí,“ pokračovala bronzová maratonkyně ze srpnového mistrovství Evropy v Berlíně.

V podobném duchu mluvili i další sportovci. „Naprosto skvělá akce, sportovci se potkají na jednom místě a vzájemně se poznají. Na olympiádě pak budeme jedna parta, jeden tým,“ pochvaloval si pětinásobný mistr světa ve skifu Ondřej Synek. „V Karlových Varech se dají využít i lázeňské procedury, dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí, které nám mohou pomoci k úspěchu. A v neposlední řadě jde o společenskou událost,“ vykládal veslař, který v září vybojoval v Plovdivu světové stříbro.

Top Camp chválila také oštěpařka Nikola Ogrodníková. „Pro mě to bylo úplně neuvěřitelné setkání, na olympiádě jsem totiž nikdy nebyla. Měla jsem poprvé možnost přičichnout k tomu, co všechno se pro olympioniky dělá. To je úplně super. Obohatilo mě i to, že jsem si povídala s olympijskými medailisty a dozvěděla se, jak řeší přípravu a jaké mají podmínky,“ prohlásila vicemistryně Evropy.

Po tři dny s kolegy absolvovala nejen sportovní, ale i bohatý kulturní program. Všem se líbil turnaj ve stolním tenisu, tedy jeho va-rianta v miniaturním provedení. Ogrodníková skončila těsně pod bednou, čtvrtá. „Trošku mě to štve. Bylo to o kousek, ale nedá se nic dělat,“ smála se oštěpařka, kterou budou v příští sezoně společně trénovat její sportovní i životní partner Vítězslav Veselý a zkušený kouč Rudolf Černý.

Stejně jako ona je s minulou sezonou spokojená Eva Vrabcová Nývltová, která po nedávném odřeknutí startu na maratonu v New Yorku kvůli bolavé achilovce zahájila v Karlových Varech přípravu na novou sezonu. „Pokud všechno dobře dopadne, chci v zimě odjet na dva týdny lyžovat do Švédska. Na konci ledna pak plánuju měsíc běhat ve vysokohorském terénu v Keni,“ nastínila nejbližší program závodnice, která se z běhu na lyžích úspěšně přeorientovala na vytrvalkyni.