Pogačar necelé tři kilometry před cílem nastoupil Vingegaardovi, s nímž předtím ujeli zbylým šesti jezdcům ze skupiny uprchlíků. Náskok si s přehledem udržel až do cíle a po 145 kilometrech si dojel pro celkově desátý dílčí primát na Tour. Třetí skončil o další téměř minutu zpět Nor Tobias Halland Johannessen.

Vítěz Tour z let 2020 a 2021 Pogačar byl před dnešní druhou horskou etapou šestý se ztrátou minuty a 40 sekund na Australana Jaie Hindleyho. Za Vingegaardem, jenž ho loni připravil o vítězný hattrick, zaostával o 53 sekund.

Hindley dojel šestý o téměř tři minuty za vítězem a po jedné etapě přišel o žlutý trikot. Průběžně je třetí, na Vingegaarda ztrácí přes minutu a půl.

Zraněný Sánchez Cavendishovi nepomůže

Zlomená klíční kost vyřadila španělského cyklistu Luise Leóna Sáncheze z Tour de France. O důležitého pomocníka v útoku na rekordní 35. etapové vítězství tak přišel Brit Mark Cavendish, jenže by se při své poslední účasti rád odpoutal od legendárního Eddyho Merckxe. O Sánchezově odstoupení informovala jeho stáj Astana.

Devětatřicetiletý španělský jezdec si klíční kost zlomil v závěru úterní čtvrté etapy a ve středu odjel domů podstoupit operaci. „Všechno se seběhlo hrozně rychle. Závěr etapy byl hektický se spoustou zatáček. Na zrádné silnici jsem neudržel kontrolu nad kolem,“ citovala agentura AP Sáncheze, bývalého vítěze Paříž-Nice. Na Tour v minulosti posbíral čtyři vavříny.