„Navždy vděční všem ženám v našich životech, které nám umožňují hrát hru, kterou milujeme. Každý den si vás vážíme,“ napsali All Blacks na svůj oficiální účet na Twitteru. K příspěvku přidali fotografie některých hráčů po boku manželek, partnerek, dcer a dalších členů rodiny.

Tenhle tweet se však hrubě nepovedl. Poděkování novozélandských ragbistů spustilo vlnu negativních reakcí.

Ruský závodník formule 1 Nikita Mazepin.
Rozmazlený hodinář? Mazepin brání „postižené“ Rusy, legenda ho poslala do háje

„Dovolily vám hrát hru, kterou milujete? Proboha. To je tak špatné, až to vypadá, jako by to byl parodický účet,“ rýpla si irská pozemní hokejistka Shirley McCayová.

Na fotce u příspěvku byl ragbista Sevu Reece, který před čtyřmi lety fyzicky napadl svou partnerku. To ženy pobouřilo možná ještě víc.

„Nestačí ženy uznávat. Je třeba pochopit, jakým bariérám a útlaku čelí, nikoli to ještě zhoršovat,“ vzkázala reprezentantka Walesu Florence Williamsová.

Bývalé anglické hvězdě a mistryni světa Kat Merchantové vadilo i to, že All Blacks opomenuli zmínit ženskou reprezentaci Nového Zélandu Black Ferns.

Ragbisté Nováho Zélandu jako první v historii obhájili na MS zlato.
Ragbisté Zélandu přepsali historii, jako první dokázali na MS obhájit zlato

„Jsou mistryněmi světa, ale tento post se rozhodl ignorovat jejich existenci a místo toho děkovat ženám, které „umožňují“ hrát mužům,“ zlobila se Merchantová v reakci na příspěvek, který byl později smazán.

Vedení novozélandského ragby se později omluvilo. „Naším záměrem bylo zobrazit různé role, které ženy v naší hře mají,“ uvedl mluvčí NZ Rugby.