Řešilo se to už dlouho před zápasem. Budou na něj fanoušci pískat, nebo se dočká aplausu? Platila druhá možnost.

„Nepřekvapilo mě, že mě domácí fanoušci vytleskali, oni takoví prostě jsou. Je to prostě skvělá základna fanoušků. Bylo to krásné," neskrýval dojetí Rivers, jemuž domácí publikum dopřálo mohutný potlesk ve stoje na konci první čtvrtiny.

Clippers ještě v poločase ztráceli, ale po změně stran si zlepšeným výkonem došli pro patnácté vítězství v sezoně. Na výhře se 22 body a devíti asistencemi podílel Chris Paul, o bod méně přidal Jamal Crawford. Bostonu nestačilo 29 bodů Jeffa Greena.

Golden State Warriors porazili Dallas těsně 95:93. Hrdinou zápasu byl Stephen Curry, který nastřílel 33 bodů včetně rozhodujícího koše vteřinu a půl před koncem. V dresu Mavericks se na 21 bodech zastavili Dirk Nowitzki a Monta Ellis.

Stejně jako v úterý se dařilo i o den později týmům ze špičky Západní konference. Oklahoma si poradila s Memphisem 116:100 zejména díky 27 bodům Russella Westbrooka. San Antonio deklasovalo Milwaukee 109:77 v čele s Timem Duncanem, jemuž stačilo odehrát 24 minut, aby se dostal na 21 bodů a 16 doskoků.

Hráčům New York Knicks se proti Chicagu povedla ve druhé části šňůra 19:0, průběžně vedli až o 23 bodů, jenže Bulls dokázali tři a půl minuty před koncem srovnat na 74:74.

Závěr však patřil domácím, jehož lídrem byl Carmelo Anthony s 30 body a deseti doskoky. Poprvé v sezoně nastoupil k dvěma zápasům ve dvou dnech Amaré Stoudemire, jenž se v létě podrobil operaci kolena. Připsal si 14 bodů a devět doskoků.

Výsledky NBA

Boston – LA Clippers 88:96, Charlotte – Orlando 83:92, Golden State – Dallas 95:93, Memphis – Oklahoma City 100:116, Milwaukee – San Antonio 77:109, Minnesota – Philadelphia 106:99, New Orleans – Detroit 111:106 po prodl., New York – Chicago 83:78, Sacramento – Utah 101:122.

3. Denver 21 13 8 61,9
4. Minnesota 22 11 11 50,0