Asi byste rád chválil. Nicméně se stále opakuje téma nepovedeného prvního setu. Našel už jste důvody, proč ho tak často prohráváte?
Problém prvních setů jsme před Beskydy řešili, a kladli důraz na dobrý vstup do zápasu. Tentokrát byl jeho průběh trochu jiný. Většinou nás soupeři zaskočili a šli rychle do vedení, teď to byla přetahovaná o každý míč. Nevím proč, trvá nám déle, než se zahřejeme. Je to znát hlavně na našem tlaku na podání, který není takový, jako od druhého setu.

Jste málo zahřátí. Plánujete například změnu při rozcvičení?
To asi nebude o rozcvičce. Před zápasem nelze dát podání více prostoru. Nemohu říct, že bychom dělali něco vyloženě špatně, ale netlačíme tolik na soupeře. Určitě je to k zamyšlení, povídáme si o tom.

V hodnocení dalšího průběhu duelu asi moc šancí ke kritice mít nebudete. Nebo se mýlím?
Nemýlíte. Podali jsme výborný výkon, s nímž jsem spokojený. Odvíjelo se to právě od tlaku na servis, o tom je moderní volejbal. A od zlepšené obrany. Začali jsme lépe blokovat. Malé nedostatky jsem viděl ve hře v poli. Vážím si toho, že jsme bez problémů zvládli stav 0:1. Ve volejbale totiž znamená, že už si nemůžeme dovolit žádné chyby.

Za hvězdy utkání bych označil Skakiče a Špuláka. Co řeknete k jejich výkonům?
Skakič podává stabilně velmi dobré výkony. Jako trenér nemůžu být nikdy docela spokojený. Měl jsem výhrady k jeho příjmu. Jde o excelentního přihrávače, ale ještě má problémy s udržením koncentrace. Občas si uleví. Jinak nás táhl, o tom žádná. Špulák podal vynikající výkon, když bude takhle pracovat, nemůžu mít zásadnější výhrady. Měli jsme spolu pohovor, absolvoval sezení s psychologem. Srovnal si vše v hlavě. Jen tak dál.

VK Lvi Praha – Black Volley Beskydy 3:1 (-22, 15, 16, 17)
Lvi: Janouch, Skakič, Špulák, Mihajlovič, Paták, Nedeljkovič, libera Ježek, Havlas. Střídali: Pliasetskyi, Kollátor, Vodička. Trenér: Pomr.
Beskydy: Široký, Dolgopolov, Mečiar, August, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Pospíšil, Míšek, Čechmánek, Prokůpek, Drozd. Trenér: Salon.

Jak moc je složité rozhodovat se, zda postavíte Špuláka či Krále?
Máme tři vyrovnané blokaře. Jirka Král byl v prosinci výborný. Bohužel ho teď trápí drobné zranění, nejdříve se musí dát dokupy. V play-off budeme potřebovat, aby byli všichni zdraví a ve formě. Tak, aby mohl zaskočit jeden za druhého.

S Beskydy jste protočil celou sestavu. Hráli i junioři, kteří obyčejně nenastupují. Proč jste si na ně vzpomněl?
Nahrávala tomu situace. Aby mohli mladíci získávat zkušenosti, potřebujeme mít náskok. Pokud budeme hrát přetahovanou a výkon nebude přesvědčivý, tak je jejich zařazení složitější. Tlak na střídající hráče je pak totiž veliký.

Australský smečař Luke Smith příležitost nedostal. Je zraněný?
Vůbec ne, Luke je náš klíčový hráč. Je to podobné jako u blokařů. Máme tři vynikající smečaře, musíme si vyzkoušet různé varianty a rozložit síly. Luke měl famózní závěr roku, jde o volejbalistu, který se umí nejlépe připravit a motivovat na klíčové zápasy. I z toho důvodu dostali přednost Skakič s Patákem. Ale Luke se na hřiště brzy dostane.

Už nemůžete počítat se Svobodou, který přestoupil do Aera. Proč jste k tomu kroku sáhli?
Honza je výborný kluk, dostal se ovšem do role čtvrtého smečaře. Je mu dvacet let a na Odolce se mu naskytla možnost herní praxe. První liga bohužel stojí, nemohl nastupovat za béčko. Byli jsme domluveni na hostování do konce sezony. I když to vůbec nechápu, tak z administrativních důvodů není hostování ve volejbale během rozehrané sezony možné. Museli jsme proto jednat o přestupu. Odolka přispěchala s nabídkou dvouleté smlouvy. Bylo to hrozně rychlé, což bylo pro nás i pro Honzu nepříjemné. Dostal ale šanci a byla by hloupost mu v ní bránit. Honza je hráč, kterého si v týmu přeje každý trenér. Má skvělý přístup k volejbalu, jde o optimistu. Stojí na začátku své kariéry, snad se zase potkáme v jednom klubu.

Nyní na vás čekají klíčové zápasy základní části. Utkáte se s nejsilnějšími soupeři. Jak se na souboje těšíte?
Je to pro nás příprava na play-off – na boje o medaile. Jsem rád, že máme za sebou takovou sérii. Získali jsme body a postavení v tabulce, které nám dávají klid. Teď se budeme rvát o každý míč. Těším se na konfrontaci a věřím, že v ní uspějeme.