„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která má být společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Většina trenérů se věnuje dětem ve svém volném čase a zcela zdarma s takovým nasazením, jako by šlo o jejich druhé povolání. Se vší skromností se pokoušíme alespoň částečně to napravit,“ uvedl hlavní organizátor projektu Petr Rydl.

Mezi porotci usedli opět významné osobnosti – veleúspěšná trenérka basketbalu Natália Hejková, kouč vrcholových sportovců Marian Jelínek či Zdeněk Vojta, metodik pro trénovaní dětí a mládeže. Ti všichni nejprve hodnotili práci vybrané osmičky. A k vidění toho bylo dost. Například atletické přeskoky překážek, badmintonové údery, běžecká cvičení se zapojením šachů, nebo hlasitá haka v podání ledních hokejistů z Vimperka. 

Do finále postoupila čtveřice nejlepších, která si od ostatních trenérů nalosovala jejich svěřebce. Společně se připravovali na týmové soutěže. Po jejich součtu měli stejný počet bodů hokejista David Vinš a trenérka rope skippin Olga Kepková. Právě mezi nimi se rozhodlo o celkovém vítězi.

Nastavenou disciplínu ovládl za velké radosti fanoušků s bubny Vinš. „Je to vrchol mé kariéry, takový malý zázrak. Neskutečně jsme si celý den s mými svěřenci užili,“ prohlásil Vinš, jenž po sedmi letech aktivní trenérské činnosti pečuje o čtyřicítku malých hokejistů.

Dřinu na tréninku je podle Vinše potřeba vyvažovat legrací a zapojovat hry i odměny. „Musí to být cukr a bič. V úterý třeba hodně bruslíme, nevidíme puky. Kluci s tím ze začátku měli trošku problémy, ale pak poznali, že jakmile přišel víkend, tak jsme soupeře přehrávali,“ líčil Vinš a s nadhledem dodal: „Výsledky v této kategorii jsou ale poslední. V týmu fungujeme jako rodina. Cítíme k sobě pouto, na ledě i mimo něj.“

Ceny za více než 180 tisíc korun

Poté Vinš společně se svými svěřenci předvedl vítěznou haku. A jako vítěz Díky, trenére obdržel poukaz na 40 tisíc korun určený na pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru a 10 tisíc korun na podporu klubu HC Vimperk. Celkem si trenéři odnesli ceny za více než 180 tisíc korun. Zvolen byl také Trenér sympaťák, jímž se stal fotbalista Libor Trojan z Jinočan.

Akci navštívil renesanční sportovec a dlouholetý podporovatel projektu Jakub Kohák. Všem trenérům poděkoval bývalý skvělý gólman Milan Hnilička, dnes předseda Národní sportovní agentury. „Byl jsem u začátku tohoto projektu a velmi mě těší, jak se za tu dobu posunul. Trenéři jsou pro nás jedni z nejdůležitějších v českého sportu, zvlášť ti u mládeže. Gratuluji všem, co se dostali až sem,“ dopnil.