Obě Češky přitom uspěly na olympijských distancích, které jim zaručily výraznější bodový přísun do kvalifikace pro OH než z častějších závodů ve sprint triatlonu. „Troufám si říct, že v olympijském rankingu mě čtvrté místo posune tak vysoko, že v příštím roce se už snad budu moct bez kvalifikačního stresu koncentrovat na olympijský závod,“ zmínila.

Plavání na 1500 metrů se uskutečnilo v umělém jezeře Paranoá a Kuříková byla na výborné čtvrté příčce. „Vyhovovalo mi, že se plavalo v jednom dlouhém okruhu, takže na trati bylo méně bójek, na kterých mívám problém se s holkami trochu poprat,“ líčila.

Tereza Zimovjanová atakovala na SP v Čcheng-tu stupně vítězů
Triatlonistka Zimovjanová zazářila v Číně. Po skvělém výkonu doběhla pátá

Během 40 kilometrů cyklistiky, která byla rozdělena do šesti okruhů s výrazným stoupáním, si česká závodnice hlídala pozici ve vedoucí skupině.

„Na kole dost foukalo a překvapilo mě, že favoritky nechtěly moc jet. Dojela nás pak druhá skupina a skoro i třetí,“ uvedla rodačka z Jablonce nad Nisou, která málem nejela na svém kole, které jí dorazilo až sobotu pozdě večer.

„Na běhu jsem nechala všechno, ale brutální horko pro mě znamenalo velký problém. V konci jsem na něj doplatila. Takže je z toho brambora. Trochu škoda,“ poznamenala Kuříková, kterou od medaile dělilo pouhých 19 vteřin. Od vítězné Italky Alice Bettoové pak 41 sekund.

Šéf MOV Thomas Bach si prohlíží olympijskou vesnici u Paříže.
MOV suspendoval Rusko kvůli začlenění svazů z anektovaných území

Těsně za elitní dvacítkou skončil v závodě mužů Tomáš Zikmund, který si veze domů body za 21. místo, což je jeho nejlepší výsledek ze Světového poháru.

Dvě mistryně světa z Havaje

Češky zářily po celém světě. Kromě SP se prosadily také na Havaji, kde se konalo mistrovství světa série Ironman. Po devíti letech měl český triatlon zástupkyni v elitní kategorii profesionálek, kde Radka Kahlefeldt Vodičková obsadila 18. místo. V amatérských kategoriích Age Groups pak má Česko dvě mistryně světa - Barboru Besperát (30-34 let) a Janu Richtrovou (40-44 let).