Drama až do posledních metrů sledovaly desítky tisíc diváků v závodě žen SP v olympijském triatlonu, který letos už posedmé v řadě přivítaly Karlovy Vary. V bouřlivé atmosféře se rozhodovalo až v cílové rovince mezi olympijskou vítězkou z Ria Gwen Jorgensenovou a Nizozemkou Rachel Klamerovou. Nakonec byla rychlejší Američanka, která se letos vrátila k triatlonu po mateřské pauze.

„Lidé byli všude, podél celé trati vytvořili fantastickou atmosféru, takže jsem si ten dnešní závod nesmírně užila,“ usmívala se Jorgensenová, do jejíž sbírky patří také dva tituly mistryně světa.

Domácí naděje Petra Kuříková měla během plavání obrovskou smůlu. „Hned po skoku do vody jsem dostala loktem tak nešťastně, že se mi rozlomily brýličky. Bez nich jsem se ve vodě různě motala a narážela do ostatních závodnic, za což jsem dostala patnáctivteřinovou penaltu,“ popsala Kuříková, která se pak dostala výrazně dopředu.

V závodě mužů s šesti Čechy se po plavecké části vytvořila na čele sedmičlenná skupina, ze které dokázal ujet Pearson, který si pak náskok udržel také v běžecké části.

Joglová naznačila možnosti

„Cyklistická část s náročnými kopci je tu opravdu tvrdá, ale cítil jsem se skvěle, tak jsem zaútočil a povedlo se mi získat náskok. Pak jsem to rozběhl velmi rychle, díky čemuž jsem si mohl poslední kilometr opravdu užít,“ řekl Pearson.

Součástí City Triathlon Karlovy Vary byly i závody Age Groups pro veřejnost, které byly zároveň posledním letošním dílem Českého poháru. Na startu se objevila i Marcela Joglová, maratonská běžkyně a účastnice tokijské olympiády. Po letech si vyzkoušela první triatlon a v závodě žen nad 20 let jí patřilo výborné čtvrté místo, když své postavení vylepšila zejména v běžecké části.