Po 750 metrech plavání ve vlnách Pacifiku šla Zimovjanová z vody na skvělé páté pozici. Díky povedenému depu pak nasedala na kolo jako třetí. Dostala se do vedoucí šestičlenné skupiny, které v prvním z pěti kopcovitých okruhů dokonce ujížděla. Větší náskok si ale nevypracovala a brzo byla dostižena početným balíkem.

Volejbalistky ruského týmu Lokomotiv Kaliningrad.
Jste lesby a satanistky. Ruské šampionky neustály prohru, vypukl skandál

Po 20 kilometrech deštivé a větrné cyklistiky přijela do druhého depa ve šestadvacetičlenné skupině. Na pětikilometrové běžecké části se zformoval vepředu šestičlenný únik, který měla česká reprezentantka na dohled, jeho tempo ale neudržela a cílem proběhla jedenáctá. V dramatickém finiši zvítězila Švédka Tilda Manssonová, která deštivý závod ukončila o 37 vteřin dříve než Zimovjanová.

Krok správným směrem

„S plaváním jsem hodně spokojená. V zimě jsem se na něj v tréninku zaměřila a dnes to bylo konečně vidět,“ hodnotila závod česká triatlonistka. „Na kole jsem se možná vyšťavila víc, než bych měla. Na běhu jsem pak měla trochu potíže, ale vzhledem k dalším závodům hodnotím výkon kladně,“ říkala ve tiskové zprávě.

„Je to začátek sezony, takže to beru jako krok správným směrem,“ dodala Zimovjanová s ohledem na blížící se konec olympijské kvalifikace (27. května). Nyní má závodní kalendář velmi nabitý, už příští víkend se představí na SP v čínském Čcheng-tu.