„Devět hráčů skončilo. Buď se vrátili do mateřských klubů, odkud k nám přišli na hostování, někdo ukončil kariéru a někdo si chtěl dát na chvíli od hokejbalu pauzu. Obměna byla opravdu výrazná,“ přiznává trenér áčka a šéf klubu David Kuna.

Obhájci vstoupili do nové sezony razantně, drtivým vítězstvím 10:2 nad Dobřany. Pak ale přišla série tří zápasů bez vítězství. Zlomem a odrazovým můstkem k lepším výkonům bylo následné utkání v Ústí nad Labem, kde domácí ve třetí třetině vedli už 4:1, ale Kert skóre dokázal otočit a vyhrát po nájezdech.

„Tím jsme se odrazili a od té doby neprohráli ani jeden zápas,“ přibližuje Kuna zrod skvostné série nyní už devíti vítězství. Tato šňůra znamenala posun klubu na třetí příčku podzimní tabulky. „Vzhledem k obměně a hrůznému začátku musíme být spokojení. Na druhé místo ztrácíme bod, to je pro nás výzva do zimní přípravy,“ míní trenér.

Cíl je udržet čtyřku

Lídrem tabulky je Kladno. Na druhou Plzeň má náskok pěti bodů, o jeden víc na Kert. „Kladno doma neprohrálo, venku jen jednou, takže vede tabulku zaslouženě,“ vrací se Kuna k průběhu podzimní části extraligy. V ní už nejsou Pražané v roli hlavních aspirantů na titul. „Bylo to poznat. Na začátku sezony si proti nám soupeři hodně věřili, ale postupně jsme si opět získali respekt a už nás nikdo nepodcení,“ uvědomuje si Kuna.

A naznačí také ambice. Očekáváte čtvrtý titul v řadě? Nikoli, na Kertu jsou letos skromnější. „Chceme se udržet v první čtyřce. A v play-off se může stát cokoli. Určitě využijeme každou šanci, která se nám naskytne,“ usmívá se Kuna. Jak vše dopadne, se uvidí na jaře. Jedno je jisté už teď: hokejbalisty z Kertu nelze podceňovat.

Hokejbalová extraliga po podzimu
Tabulka
1. Kladno 33 bodů
2. Plzeň 28
3. Kert park Praha 27
4. Pardubice 27
5. Hradec Králové 26
6. Ústí nad Labem 25
7. Karviná 21
8. Letohrad 15
9. Sudoměřice 12
10. Dobřany 12
11. Most 7
12. Kovo Praha 4
Kanadské bodování
1. Bílý (Pardubice) 27 bodů (13+14), 2. Wróbel (Kert) 25 (12+13), 3. Kruček (Kert) 25 (4+21)
Nejlepší střelci
1. Bílý (Pardubice) 13 gólů, 2.-3. Wróbel (Kert) a Tomáš (Ústí nad Labem) 12
Nejlepší nahrávači
1. Kruček (Kert) 21 asistencí, 2. Šlehofer (Dobřany) 13, 3. Kubeš (Pardubice) 12