Vyrovnaný první set, pak jasnější záležitost ve druhém a boj ve třetím. Vše ale Francouz zvládl. A to navzdory tomu, že kolumbijský squashista Vargas je prakticky domácím hráčem. Reprezentuje totiž tým Squashclub Strahov, v Praze s přestávkami bydlí tři roky.

Vargasovi se ale nedařily koncovky setů – první nedotáhl do úspěšného konce, ve třetím sice vedl 8:5, ale i tak prohrál. Když je Aubert v úzkých, dokáže změnit rytmus a hru zrychlit. Po několika neproměněných mečbolech mohl slavit. „Měl jsem náročné období, před osmi měsíci jsem musel na operaci. Tento titul věnuji mé rodině, přátelům, trenérovi, ale hlavně mému dobrému kamarádovi Zozovi,“ doplnil Aubert. Myslel tím francouzského squashistu Enza Coriglianiho, který před rokem ve svých 23 letech spáchal sebevraždu.

Jakub Solnický je v semifinále prestižního strahovského turnaje.
Skvělý Solnický se dostal do semifinále mezinárodního turnaje na Strahově

Francouz Benjamin Aubert, který ve finále porazil Kolumbijce Juana Camila Vargase 3:0 na sety.Francouz Benjamin Aubert, který ve finále porazil Kolumbijce Juana Camila Vargase 3:0 na sety.Zdroj: Irena VanišováFrancouzský squashista Aubert vyřadil Jakuba Solnického v semifinále. Český hráč mu dokázal vzít alespoň jeden set. To se však Vargasovi nepovedlo. „Jsem naštvaný, že jsem nevyhrál. Celý týden jsem hrál dobře, ale ve finále proti Aubertovi bylo složité prosadit svoji hru. Když se mi to podařilo a měl jsem hru konečně trochu více pod kontrolou, bylo už příliš pozdě. Soupeř hrál určitě dobře,“ prohlásil Vargas.

Další PSA turnaj se uskuteční v Ostravě za dva týdny. Tím se završí skvělý squashový podzim v Česku, v listopadu se totiž uskutečnil výborně obsazený turnaj v Brně. Vše proběhlo za podpory Národní sportovní agentury.