Maďarsko – Česká republika 85:73.
Body: Hanga 31, Vojvoda 18, Perl 12, Allen 10, Keller 6, Ferencz a Eilingsfeld po 3, Karahodzic 2 – Satoranský a Palyza po 18, Auda 15, Hruban 12, Švrdlík 4, M. Peterka, Bohačík a Kříž po 2. Rozhodčí: Sahin (Ita.), Maestre (Fra.), Reid (Austr.). Fauly: 21:21. Trestné hody: 24/16 – 12/9. Trojky: 9:6 (Hanga 6 – Palyza 4). Doskoky: 37:32. Čtvrtiny: 23:16, 44:33, 66:58.

Téměř tři minuty čekala česká reprezentace na koš. A její soupeř se zatím ujal vedení 7:0. A to ještě nebylo všechno. Záhy totiž prohrávala dvojciferným rozdílem. Nepomohl ani okamžitý oddechový čas trenéra Ginzburga. Pak naštěstí nastartoval svoje Audi Patrik Auda, který se dal po zranění zázračně do kupy těsně před zápasem. Jeho osm bodů v řadě zachytilo rozjetý maďarský rychlík, který řídil Adam Hanga. A tak první čtvrtinu prohrál český výběr jen o sedm.

Stanislav Štech
Boj o peníze? Sport by chtěl vlastní ministerstvo

V úvodu druhého kvartálu se hosté (podle zápisu) nadechovali ke stažení náskoku, ale jejich choutky uťal, kdo jiný než Hanga. Češi se lepšili ve střelbě, ale k jejich smůle na každý koš jim soupeř odpověděl.  Na menší než sedmibodový rozdíl se tak nedostali. Stejně jako úvod Maďarům dokonale vyšel závěr prvního poločasu, když po pěti bodech v řadě znovu natáhli své vedení dvojciferně.

Druhá půle se tak chtě nechtě proměnila ve stíhací jízdu lvů. Maďaři nejdříve vedli čtrnáctibodovým rozdílem, aby ho na polovinu zkrátily tři české koše za sebou. Domácí však hráli v naprosté pohodě. Když bylo potřeba, Hanga proměňoval. A Maďaři jako další celek, těžili z výškové převahy. Především na doskoku. České akci na turecké burze držel hlavně Lukáš Palyza, který dal i jednu trojku s klaksonem oznamujícím konec útoku. Nicméně český tým za deset minut stáhl pouze tři body.

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím.
Postupový klíč? Druhé místo fotbalistům ještě baráž nezaručí

V závěrečném dějství se chvíli blýskalo na lepší časy, když se Češi přiblížili na šest bodů. Ale stejně jako v každé čtvrtině jejich nápor, protivník otupil. Stále si udržoval dostatečný bodový polštář.  Šest minut se lvi ocitli v kritické situaci (62:72). Za další dvě prohrávali o devět a nic nenasvědčovalo zvratu. Maďaři se pak vrátili do vedení o deset a výhru si už pohlídali.

Z basketbalového duelu Česko - Španělsko na ME  2017.
Basketbalové ME: Češi spadli do španělské drtičky