Třicetiletá Hladíková neodstartovala do finálové jízdy, která byla několikrát odložena, ideálně. Po kolizi tří závodnic ve střední pasáži, po níž skončila Labounková na zemi zcela mimo trať, se ale probojovala na třetí místo. Medailové umístění pak desátá žena z olympijských her v Londýně uhájila až do cíle.

"Je to asi největší úspěch v kariéře. Navíc už jsem v této kategorii jedna z nejstarších, takže teď už je každá medaile obrovský úspěch," řekla Hladíková, která má ve sbírce kompletní sadu medailí z mistrovství Evropy a stala se i vicemistryní světa v cruiseru.

"Když jsem se dostala na třetí místo, tak jsem si docela věřila. Když jsem ale vyjížděla z poslední zatáčky, tak se mi rozklepaly ruce. Bála jsem se, abych nenajela do nějaké díry a nepustila jsem řidítka. To se mi jindy nestává. Uvědomovala jsem si, že si jedu pro bronz, a přála jsem si ho," uvedla.

Labounkovou sejmula soupeřka

Zatímco Hladíková byla po závodě nadšená, Labounková měla k radosti daleko. Její kolizi zavinila Belgičanka Elke Vanhoofová. "Nevím, co dělala. Jela hrozně křivě a srazila mě. Obě jsme spadly a pak mě ještě někdo přejel zezadu, moc příjemné," hořce se pousmála Labounková.

Do té doby společně s Vanhoofovou a Hladíkovou bojovala o třetí místo. "Bikros je hodně kontaktní sport, takže kolize k tomu patří. Navíc tady je dráha hodně úzká, takže když se potkáme tři vedle sebe a ještě někdo jede křivě, tak šance, že někdo spadne, je hodně vysoká," uvedla Labounková.

Tým judistů na medaili nedosáhl

Čeští judisté medaili v týmové soutěži v Baku nezískali. Pavel Petřikov, Jakub Ječmínek, Jaromír Musil, Alexandr Jurečka a Michal Horák sice dokázali postoupit přes Španělsko do čtvrtfinále, ve kterém ale nestačili na favorizovanou Gruzii. V opravách pak prohráli s Německem a přišli o šanci získat bronz.

S bilancí dvou stříbrných a pěti bronzových medailí se Česká republika zařadila na 32. místo pořadí národů. Zemím suverénně kralovalo Rusko, jehož sportovci získali 164 medailí - 79 zlatých, 40 stříbrných a 45 bronzových. Reprezentanti domácího Ázerbájdžánu na druhém místě posbírali 21 zlatých, 15 stříbrných a 20 bronzových medailí, třetí byla Velká Británie (18-10-19).

Evropské hry v Baku:

Badminton:

Muži:
Dvouhra - finále: Abián (Šp.) - Holst (Dán.) 2:0 (12, 21).

Ženy:
Dvouhra - finále: Kjaersfeldtová (Dán.) - Tanová (Belg.) 2:1 (-18, 19, 9).

Smíšená čtyřhra - finále:
Nohr, Thygesenová (Nor.) - Mittelheisser, Fontaineová (Fr.) 2:0 (16, 16).

Cyklistika - bikros:

Muži: 1. Daudet (Fr.), 2. Van Gendt (Niz.), 3. Graf (Švýc.).
Ženy: 1. Christensenová (Dán.), 2. Pottierová (Fr.), 3. Hladíková, …8. Labounková (obě ČR).

Judo:

Muži - družstva:
Finále: Francie - Gruzie 4:1.
Opravy: Německo - ČR (Petřikov, Ječmínek, Musil, Jurečka, Horák) 4:1, čtvrtfinále: Gruzie - ČR 5:0, osmifinále: ČR - Španělsko 4:1.

Ženy - družstva:
Finále: Francie - Německo 4:1.

Volejbal:

Muži:
Finále: Německo - Bulharsko 3:1 (16, 18, -29, 21).

Přehled českých medailí z 1. Evropských her v Baku:

Stříbro:
Martin Fuksa - rychlostní kanoistika (C1 1000 m)
Lukáš Krpálek - judo (do 100 kilogramů)

Bronz:
Iveta Vacenovská, Renata Štrbíková, Hana Matelová - stolní tenis (družstva)
Martin Fuksa - rychlostní kanoistika (C1 200 m)
Petr Vakoč - cyklistika (silniční závod)
Přemysl Kubala, Jan Hadrava - plážový volejbal
Aneta Hladíková - bikros