Šestapadesátiletý Američan je velkým milovníkem marihuany. V Kalifornii vlastní obří ranč na pěstování konopí a po kariéře rozjel byznys s konopnými produkty. Legendární boxer založil vlastní společnost Tyson 2.0, která v roce 2021 expandovala na více než sto míst v Kalifornii.

Teď se Tyson pochlubil novým výrobkem z názvem „Mike Bites“. Vydal žvýkačky napuštěné konopím ve varu ucha. Při detailním pohledu si všimnete, že žvýkačka je „nakousnutá“. „Tyhle uši opravdu chutnají dobře,“ zaručil se sám Tyson.

A proč zrovna ukousnuté ucho? Letos uplynulo pětadvacet let od jednoho z nejbizarnějších zápasů v historii boxu. Před pětadvaceti lety Tyson v odvetě s Evanderem Holyfieldem ukousl svému soupeři kus ušního boltce a vyplivnul ho do ringu. Tenhle krvavý incident, kterému se začalo přezdívat „Bite Fight“ rodáka z Brooklynu ještě víc proslavil.

Oba rivalové se později usmířili a stali se z nich přátelé. Dokonce natočili i vtipnou reklamu, ve které Tyson vrací Holyfieldovi jeho ukousnuté ucho.

| Video: Youtube

Tyson, který se stal ve dvaceti letech nejmladší šampionem těžké váhy, se nikdy netajil zálibou v marihuaně. „Když byl Mike v nejlepších letech, používal konopí k uvolnění svého těla a soustředění mysli,“ píše se na webu jeho značky Tyson 2.0. Kromě toho ale „Železný Mike“ holdoval i alkoholu a kokainu.

| Video: Youtube

V roce 2011 byl Tyson uveden do mezinárodní boxeské síně slávy a mezi mnohými je považován za jednoho z nejlepších boxerů historie.