Nyní působí v trojjediné funkci jako majitel, manažer i hráč klubu stolního tenisu TTC Ostrava 2016, který se letos podruhé stal mistrem české extraligy mužů, startoval v prestižní Lize mistrů a dokonce porazil jeden z nejlepších evropských týmů současnosti, německý TTF Ochsenhausen.

Ještě před několika lety vás mohli diváci a fanoušci vidět v dresu Havlíčkova Brodu. Proč jste se rozhodl vrátit do Ostravy?
Mým přáním vždy bylo vrátit se po zahraničních angažmá zpět tam, kde jsem stolnětenisově vyrůstal, tedy na Ostravsko. Zde bych také chtěl dále předávat své zkušenosti.

Jaké jsou vaše cíle s klubem v následujících letech?
Jelikož jsem měl tu možnost během svých zahraničních štací působit ve velkoklubech, jako jsou Borussia Düsseldorf, Zugbrücke Grenzau, Vilette Charleroi, vize je jasná. Jít cestou, kterou se vydaly tyto kluby. Mít základnu a pokusit se vychovat z mladých hráčů opory, reprezentanty ČR. A byl bych také moc rád, kdyby se dále úspěšně rozvíjela Akademie Petra Korbela, která běží už druhou sezonu, přičemž se nám podařila obhajoba titulu mistra ČR v dospělých i v mládežnických kategoriích.

Zmínil jste svou akademii, jak funguje?
Máme v akademii několik skupin, začátečníky, pokročilejší, pokročilé atd. S posloupnou tendencí, dle vyspělosti jednotlivého dítěte, mládežníka, dospělého. Samozřejmě hlavním zaměřením jsou děti, které chceme motivovat i tím, že mimo jiné mají možnost vidět, co obnáší trénink vrcholového hráče A-týmu. Věnujeme se intenzivně také pohybové průpravě dětí, obratnosti, pružnosti… Spolupracujeme s fyzioterapeuty, kondičními trenéry, akademie je napojena i na špičkové odborníky v medicíně.

Cíle si kladete vysoké, k jejich splnění bude ale asi potřeba pevné zázemí i nemalá podpora partnerů, že?
Podpora partnerů je velmi důležitá, všem moc děkuji a doufám, že vzájemná spolupráce bude pokračovat a neustále se prohlubovat. Je pro nás stěžejní a velice si jí vážíme. Chtěli bychom nastolit koncept, kde svým partnerům nabídneme kvalitní a zajímavou spolupráci a veřejnosti, mládeži a dětem pak takové spektrum možností, aby je „pinčes“ hlavně bavil a přinášel jim potěšení.