Osmadvacetiletý Dvořák do UFC vstoupil úspěšně v březnu letošního roku, kdy ve svém premiérovém duelu skolil v Brazílii Bruna Silvu, což ho posunulo na čtrnáctou příčku žebříčku. Jeho aktuální protivník je na tom o jedno místo lépe, v kleci má zatím bilanci dvou výher a dvou porážek. „Rozhodně není zápasníkem, který se nedá porazit,“ věří si český fighter, který se v dějišti zápasu připravuje už více než týden. Do Vegas vyrazil dřív na svoje náklady.

Soupeři už se také prvně setkali tváří v tvář a možná sami z toho byli překvapení. Nebyla to totiž žádná show, jak to před ostrými zápasy v kleci bývá. Bojovná gesta, hecování, silná slova… Nic takového. Organizátoři totiž oba protivníky usadili k jednomu stolu, aby podepsali plakáty nachystané k zápasu.

„Myslím, že tohle byla trochu chyba, měli být rozděleni,“ usmál se Dvořákův trenér Jakub Kašpar. „Kluci se pozdravili a pak tam deset minut seděli u jednoho stolu a podepisovali plakáty. Proběhlo to v přátelském duchu,“ přiblížil Kašpar. V samotném souboji jde oběma o to, kdo se v nejnižší váze UFC přiblíží k nejlepší desítce. „Jde o hodně, kromě TOP desítky i o jméno, peníze…“ nastínil Dvořák.

Bitva bez diváků

Třicetiletý Espinosa je nevyzpytatelný, větší šance se dávají českému zápasníkovi. Měl by Američana sundat. ,,Je šikovný. Ale spíš se soustředím na sebe. Chci hlavně udržet klid a chladnou hlavu,“ má jasno.

Stejně jako Dvořákův úvodní souboj v Brazílii, se i tento v Apex centru v Las Vegas uskuteční kvůli koronaviru bez diváků. ,,Publikum v podstatě nepotřebuju. Na zápas mě nahecuje můj tým. Pouze v případě výhry to v tichu a bez aplausu bude smutnější,“ řekl Dvořák, který kdysi hrál závodně i šachy.