Procházka zažívá něco, co ve své kariéře doposud nepoznal. Po osmi letech musí strávit první porážku. Návrat po zranění ramene si nejspíš maloval trochu jinak, ale na to už se historie ptát nebude. Titul je v rukou Pereiry. 

To ale neznamená, že se boj o pás nebude ještě dlouho v kruzích blízkých MMA řešit. První bouřlivé reakce na moment, který přiřkl triumf Jihoameričanovi, přišly ihned po skončení - bouřlivý pískot publika.

Český zápasník Jiří Procházka nezvládl titulovou bitvu o pás šampiona polotěžké váhy UFC
Tvrdý newyorský direkt. Procházka na titul nedosáhl, proti Pereirovi padl k zemi

Sám Procházka byl ale smířlivý. Mluvil o tom, že byl mimo, soupeři gratuloval. „Nevadí, s*ačky se prostě dějí,“ dodal.

Kdo ale nebyl v klidu, byl jiný slavný sportovec. David Pastrňák stihl v noci na dnešek asistencí pomoci v NHL Bostonu proti Montrealu, byť Bruins nakonec padli v prodloužení, a pak se ještě zajímat o dění kolem Procházkovy bitvy. 

A měl jasno. „Co je to za vtip? Brzké ukončení,“ hřímal v reakci na sociálních sítích. 

Nebyl zdaleka sám. Rozhodnutí ukončit zápas nechápou ani další známé osobnosti. I ve světě bojových sportů se nesetkalo s pochopením.

Ozval se například Terrance McKinney, chlapík, který se pyšní nejrychlejším knockoutem v lehké váze v historii UFC. „Šťastný Alex vyhrál, ale tohle bylo rozhodně brzké ukončení,“ neměl pochyb.

„Sakra. Od Pereiry skvělé, ale… To bylo brzké zastavení…,“ okomentoval inkriminovanou chvilku někdejší světový šampion v těžké váze Josh Barnett.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Neměl jsem se rád. Pořád jsem byl na hraně, tlačil jsem na to, přiznal Procházka

Smutek nad Procházkovou porážkou vyjádřil i Aleksander Rakic, aktuální světová pětka v polotěžké váze. „To bylo brzké zastavení, je mi Jiřího líto,“ vyjádřil své pocity Rakušan. 

Verdikt sudího Marca Goddarda si ale našel i zastánce. „Rád bych viděl o dvě sekundy víc, ale po opakovaném záznamu, kde jsem viděl, jak Jiří zkolaboval, si myslím, že to bylo od Goddarda správné,“ napsal dánský zápasník Nicolas Dalby.