Váňa závodil naposledy v říjnu 2014 s Tiumenem, v sobotu do druhého kvalifikačního dostihu pro 126. ročník Velké nastoupil v sedle Rabbit Hawk Winga. Po zaváhání na předposlední překážce doběhli sedmí. Vítězství vybojoval v dramatickém finiši Templář s žokejem Josefem Bartošem, v závěru předstihl Puntarenase s Lukášem Matuským.

"Průběh dostihu jsem měl téměř suprový. Bohužel mi udělal chybu na předposledním skoku, to ho rozhodilo. Ale na to, že neběhal dostih a je po operaci, to bude kůň do Velké jak cumel," pochvaloval si Váňa Rabbit Hawk Winga. "Já trochu dýchám, to nebude fyzičkou, ale počasím," oddechoval v třicetistupňovém vedru legendární žokej v rozhovoru pro Českou televizi.

Dnešní dostih nedokončili vítěz loňské Velké pardubické Ribelino ani největší favorit Hegnus. Kůň s kurzem 2,5:1 Hegnus skončil na Malém Taxisově příkopu.

Memoriál mjr. Miloše Svobody (5800 m, pětiletí a starší koně) - druhá kvalifikace na Velkou pardubickou; Červnová crosscountry Válečníka (3300 m, pětiletí a starší koně):

1. Templář (ž. Bartoš, tr. Novák, stáj Stáj Luka-trdelnik.com), 2. Puntarenas, 3. Ter Mill. Výrok: boj krátká hlava - krk - 7. Čas: 7:42,91.

Další dostihy:

I. Jesmoon (ž. Myška) - Monarcho - Gibb's Beach,

II. Wild Danger (ž. Kratochvíl) - Tzigane Du Berlais - Peintre Abstrait,

III. Ryana (Liška) - Amfora - Arcione,

V. Izynka (am. Mikšovský) - První láska - Vinny Rain,

VI. Nick (žk. Složil ml.) - Artistmontot - Waikita,

VII. Adiutant (Garner) - Sorgenio - Laurian,

VIII. Santo Cerro (Ferhanov) - Hádés - Doldeton.