Vstup do letošního ročníku volejbalové Champions League prostějovskému celku nevyšel. Domácí zápas s účastníkem posledního Final Four francouzským RC Cannes Hanačkám utekl mezi prsty. Klíčovým momentem byla druhá sada, ve které VK Modřanská nevyužila tří setbolů v řadě.

První dějství vyznělo lépe pro francouzský celek, který se v koncovce setu ujal mírného vedení. Za stavu 22:23 byly Prostějovanky ještě ve hře, Cannes ale zvládly poslední dva body a získaly první sadu ve svůj prospěch.

Vstup do druhého dějství byl pro domácí tým jako noční můra. Cannes se ujalo vedení 9:1 a v tu chvíli by si na rozhozené hráčky VK Modřanské vsadil málokdo. Příchodem Solange Soares se ale obraz hry změnil. Domácí přidaly na bloku i v útoku a rázem začaly soupeřky bodově dotahovat. Po druhém technickém oddechovém času se Prostějov poprvé v sadě ujal vedení a v koncovce si domácí hráčky vypracovaly slibný náskok 24:21.

Prostějovskou halou v tu chvíli obíhala mexická vlna, trenér Cannes Yan Fang ale poslal na palubovku Srbku Durakovič a ta sérií kvalitních servisů dokázala skóre dokonale otočit. Krásky ze středomořského pobřeží vyhrály druhý set 26:24 a byly hodně blízko vítězství v zápase.

Ve třetí sadě ale VK Modřanská našla poslední zbytky sil a vypracovala si vedení 22:14. V tu chvíli jako by se na domácí straně opět objevil strach z vítězství, nahrávačka Nováková udělala pár chyb a francouzský celek snížil na 23:21. Tvrdá smeč Soares ale poslala zápas do čtvrté sady.

V té již domácí celek nenašel recept na francouzské hráčky, které čtvrtou sadu ovládly 25:16.

„Byla velká škoda, že jsme neuhráli druhou sadu. Koncovka setu se za stavu 24:21 vyhrává. Pokud by se nám to podařilo, tak bychom zápas zřejmě dostali do tie breaku,“ uvedl po utkání trenér Miroslav Čada.

„Střídali jsme pasáže, kdy jsme dobře bránili a špatně útočili. Pokud se nám dařilo v obou činnostech, tak jsme se dostali do vedení. Soupeřky byly šikovnější,“ uznal prostějovký kouč.

„Byl to pro nás těžký zápas, ale vyhráli jsme a to je nejdůležitější. Odvedli jsme maximum, ale musíme se ještě sehrát a více potrénovat,“ prohlásil po utkání kouč vítězného celku Yan Fang.

Příští střetnutí v Champions League odehrají Prostějovanky 30. listopadu v Cortese.

VK Modřanská Prostějov – RC Cannes 1:3 (-22, –24, 21, –16)

FAKTA, rozhodčí: Seifried (Slovin.), Hodoň (SR). Čas: 102 minut. Diváci: 1800.