„Je to hodně univerzální hráč,“ prohlásil chicagský viceprezident John Paxson. A nesoudí z jednoho mače, v Chicagu sledovali světový šampionát, na němž Češi skončili lépe než Američané.

Teď Bulls očekávají, že vytáhlý rozehrávač bude zářit také v nejslavnější basketbalové lize světa. „Může nastupovat na pozici rozehrávače, ale i na křídle. S výškou přes dva metry jde o nefalšovaného basketbalistu,“ zmínil funkcionář.

MS v basketbale, ČR - Srbsko
Otazníky pod košem. Česko vyhlíží nové hvězdy

Teď jde o to, aby si Satoranský vybojoval odpovídající roli v ambiciózním týmu.

Boj o minuty

Předpokládá se, že v přípravném kempu si to v souboji o místo prvního rozehrávače rozdá především s o dva roky mladším Krisem Dunnem. Na šanci pak čeká i nováček Coby White, jehož si Bulls v letošním draftu vybrali ze sedmého místa prvního kola.

„A nezapomínejte na Ryana Arcidiaconoa a Shaqa Harrisona. Všichni jsou odhodláni uspět, jsou to tvrdí chlapi. Myslím, že to prospěje našemu týmovému duchu. Budou na sebe navzájem tlačit a tím se zlepšovat,“ řekl trenér Jim Boylen.

RADOST. V Číně měli Michal Šob (uprostřed) i všichni hráči českého týmu důvody k úsměvu.
Manažer basketbalové reprezentace Michal Šob: Český zázrak se zrodil z neúspěchu

Satoranský se nachází ve zvláštní situaci. Ve svém věku a se třemi sezonami ve Washingtonu už rozhodně nemůže být považován za vyjukaného zelenáče (a nezapomínejme na jeho zkušenosti z Evropy). Na druhou stranu až nyní v Chicagu s ním dopředu počítají jako s jednou z opor.

První zápas

Bulls v prvním přípravném duelu prohráli doma 112:122 s Milwaukee (v noci na zítřek nastoupí proti New Orleans). V základní sestavě nastoupil jako dirigent výše zmíněný Dunn. Satoranský se na hřiště dostal z lavičky a celkem odehrál 22 minut. Nastřádal dva body, tři asistence a také sedm doskoků a pět získaných míčů. „Není to jen o mně,“ líčil Satoranský.