Jak zatím probíhá vaše příprava?
Zatím je všechno v pohodě. Máme za sebou čtyři tréninky, zaměřily jsem se především na obranu.

Co očekáváte od účasti na turnaji O štít města Chebu?
Budou to hodně důležité tři zápasy před mistrovstvím světa. Budeme mít možnost si něco vyzkoušet, abychom potom byly na šampionátu ve stoprocentní formě.

Vaše soupeřky do Španělska nepojedou. Prověří vás dostatečně?
Myslím, že nás čeká konfrontace s týmy na světové úrovní. Švýcarsko i Island jsou velmi kvalitní týmy, stejně tak B tým Norska. Určitě nás nečeká nic lehkého.

Kouč české reprezentace házenkářek svolal svůj tým do Chebu k závěrečné přípravě na mistrovství světa, které bude hostit začátkem prosince Španělsko.
Národní tým házenkářek se sešel v Chebu k závěrečné přípravě na MS

Vy sama působíte v Německu, se kterým se střetnete ve skupina mistrovství světa. Jsou podle vás Němky favoritem šampionátu?
Určitě. Německo je favoritem nejen skupiny. A neříkám to jen proto, že tam hraji. Za poslední roky mají výborné výsledky. Stejně kvalitním týmem ale budou ve skupině i Maďarky.

Jaká je atmosféra v týmu? Byť je to jiná soutěž, neleží na vás trochu stín z úvodních dvou porážek v kvalifikaci na ME? Především ta poslední smolná prohra ve Zlíně?
Nálada je dobrá. Kvalifikaci jsme sice začaly dvěma porážkama, ale tohle teď vůbec neřešíme. Všechny se soustředíme výhradně na mistrovství světa.