Až třetí prodloužení rozhodlo o vítězství basketbalistů New Jersey nad Torontem 137:136 v sobotním utkání NBA. Nets tak vyhráli i druhý zápas zámořské ligy v Londýně, kde v pátek v historicky prvním utkání zámořské soutěže v Evropě porazili kanadský klub 116:103.

Druhý souboj týmů v O2 Areně nakonec rozhodl 12,6 sekundy před koncem třetího prodloužení dvěma trestnými hody Travis Outlaw. Nejlepším střelcem vítězů byl s 34 body Brook Lopez, ještě o bod více dal italský pivot Toronta Andrea Bargnani.

"Klobouk dolů před NBA. Podle mě to byl velký úspěch. Tohle bylo jedno z nejkrásnějších vítězství, jaké jsem zažil," pochvaloval si londýnský "výlet" kouč New Jersey Avery Johnson.

Do prodloužení dospěl také zápas Utahu se Sacramentem, v němž domácí zvítězili 109:102 a ukončili sérii sedmi porážek na vlastní palubovce. V nastavené pětiminutovce měli hráči Jazz jasně navrch a vyhráli ji 14:7. Šest bodů dal v prodloužení Al Jefferson, který byl s celkem 27 body nejlepším střelcem utkání.

Basketbalistům Los Angeles Clippers pokazilo radost z výhru nad Denverem 100:94 obnovené zranění Erika Gordona. Nejlepší střelec tým nastoupil teprve podruhé po drobné zlomenině v zápěstí, která ho vyřadila na 18 zápasů. "Nebolí to tolik jako minule, ale je to znovu zraněné a nějaký čas to potrvá. Naštěstí to teď není zlomené," uvedl Gordon.

NBA
Houston - Indiana 112:95, LA Clippers - Denver 100:94, New Jersey - Toronto 137:136 po prodl., Portland - Charlotte 93:69, Utah - Sacramento 109:102 po prodl., Washington - Minnesota 103:96.