„Ale v závěrečné etapě mi chybělo trochu štěstí,“ přiznává jednadvacetiletý jezdec, který se dostal do úniku se dvěma soupeři. „Jenže nechtěli střídat, takže nás dojela větší skupina a ve sprintu jsem na to už neměl,“ popisuje koncovku čtvrté etapy úřadující mistr republiky v silničním závodě.

Pro celkové čtvrté místo a prvenství mezi mladými jezdci si Vacek jel od první etapy, kdy s týmovým kolegou Thibauem Nysem drtili konkurenci. „Ani jsem tomu nevěřil, že jsme měli před ostatními takovou mezeru,“ poukazuje Vacek, jak s parťákem dokázali ujet, z čehož Belgičan vytěžil etapový vavřín a on skončil těsně čtvrtý.

Škoda zpožděných vysílaček

„První etapu jsme vyhráli, ale možná jsme mohli mít i první dvě místa. Bohužel nám do Norska nepřiletěly vysílačky. Zdržely se na letišti ve Frankfurtu, což bylo trochu smolné, ale hlavní bylo, že jsme jako tým vyhráli etapu,“ míní český talent, který bojuje i o účast na OH v Paříži.

V Norsku si však ověřil, že také zvládá horské dojezdy. „Ve druhé etapě byl cíl na kopci. Přežil jsem to a dojel čtvrtý. Takže je super, že se zvedám i v kopcích,“ pochvaluje si český silničář.

Florbalisté pražského klubu Black Angels.
Florbal řeší fiasko. Pražský klub bez licence, kvůli účetnictví musí pryč z ligy

S Norskem je každopádně velice spokojený. „Ukázal jsem, že umím udělat závod a že na to mám. To je pro mě teď nejdůležitější. Doufám, že vítězství brzy přijde,“ věří Vacek, jehož 12. června čeká závod Okolo Belgie.