"Během celé mé kariéry mě poháněla touha prorážet skleněné stropy a zůstat věrná sama sobě. Poslání Barbie by s tímto přístupem ani nemohlo více souznít," uvedla sedminásobná grandslamová šampionka Williamsová, která se po dlouhém boji za rovné odměňování ve sportu stala v roce 2007 první ženou, která za triumf ve Wimbledonu obdržela šek na stejnou částku jako vítěz mužské dvouhry Roger Federer.

"Je mi ctí, že jsem byla oceněna jako sportovní vzor a spojila své síly s týmem Barbie, abych pokračovala v posilování další generace mladých dívek, aby nikdy nepřestaly věřit ve své sny," doplnila staší ze slavných sester Williamsových.

Slavný tenisový pár Paula Badosaová (vlevo) a Stefanos Tsitsipas oznámil definitivní konec.
Konec tenisové lásky, hvězdný pár jde od sebe. Románky zažili Kvitová i Berdych

Jako další se ikonické panenky s vlastní podobou dočkaly gymnastky Rebeca Andradeová a Alexa Morenová, fotbalistky Mary Fowlerová a Christina Sinclairová, boxerka Estelle Mosselyová a paratriatlonistka Susana Rodriguezová.

Vítězství Venus Willimasové ve Wimbledonu v roce 2007 se zapsalo do dějin sportu:

Zdroj: Youtube

"Doufáme, že osvětlením těchto inspirativních sportovkyň a jejich příběhů podpoříme přesvědčení, že každá mladá dívka si zaslouží příležitost věnovat se svým vášním a proměnit své sny ve skutečnost," řekla Krista Bergerová, viceprezidentka divize Barbie a a globální vedoucí oddělení panenek společnosti Mattel.