Před necelými dvěma roky to se Zajícovou nevypadalo vůbec dobře. Na přechodu ji srazil nepozorný řidič a mladá bojovnice se dávala měsíce dohromady s těžkými zlomeninami nohy, obratle a dokonce prasklou lebkou. Nyní ale ukázala, že je obrovskou bojovnicí, když se dokázala vrátit k milovanému sportu, přestože ji okolí včetně trenérů od návratu do zápasnického oktagonu ze začátku odrazovalo.

Zajícová se ale nevzdala a rok po nehodě ovládla evropské mistrovství v MMA. Před měsícem dokázala při premiéře v profesionálním MMA porazit v rámci galavečeru organizace RFA soupeřku z Maďarska.

„Před zápasem jsem se trochu obávala o svůj facelift,“ vzpomíná Zajícová. A dodává, že si v zápase dávala pozor na údery do obličeje. Hned na začátku května ji totiž čekal casting do zmíněné soutěže krásy, ve kterém uspěla a postoupila do semifinálových kol. Ta jsou na programu v letních měsících.

„Bylo to náročné, okolo bylo spousty opravdu krásných holek, které mají s modelingem a podobnými soutěžemi velké zkušenosti. Připadala jsem si trochu nepatřičně, protože já jsem akorát vyhrála Miss Lentilka u nás v Krnově, když mi bylo šest,“ směje se Zajícová, která si postupu velmi váží. 

Z modelingu k MMA

Už v sobotu se ale musí Zajícová znovu přeorientovat v bojovnici MMA. V Havířově ji čeká druhý profesionální zápas. Znovu v rámci galavečeru RFA. „Budu bojovat se soupeřkou z Ukrajiny, která je mistryně republiky ve wrestlingu a v MMA ještě neprohrála. Mám z ní respekt, ale zároveň věřím, že mám velkou šanci ji porazit, protože mám opravdu hodně natrénováno,“ pokračuje Zajícová.

close Veronika Zajícová. info Zdroj: se svolením Veroniky Zajícové zoom_in Veronika Zajícová

„Budu chtít předvést lepší výkon než při mé premiéře v profi MMA na Slovensku. Mezi profesionálkami se bojuje delší dobu a povoleny jsou také jiné techniky. Takže věřím, že budu tentokrát ještě lépe připravena, a navíc vím, do čeho jdu,“ konstatuje rodačka z Krnova.

Mezi náročnými tréninky se Zajícová navíc angažuje v sociální oblasti, konkrétně v organizaci Proti bariérám. „Pan ředitel RFA Boris Marhanský je skvělý člověk. Když to zjistil, tak mi hned nabídl lístky na můj zápas pro děti z dětských domovů a také pro neziskovou organizaci Portavita, která poskytne vstupenky lidem, již by si to jinak nemohli dovolit,“ vysvětluje teprve devatenáctiletá sportovkyně.

A jaké má česká reprezentantka plány do dalších týdnů? „Vzhledem k tomu, že už mám ve škole známky uzavřené, tak hned v pondělí letím trénovat do Irska do svého klubu SBG Ireland,“ uzavírá Zajícová.

Mladá Češka se tak připravuje i pod vedením světoznámého MMA trenéra Johna Kavanagha v klubu, ze kterého vzešel i legendární Connor McGregor.