„Do té doby mám naplánované turnaje jiu jitsu nebo grapplingu, kde nehrozí zranění tolik jako v MMA,“ říká Veronika Zajícová s tím, že jí dost zaberou i soustředění a povinnosti finalistek před finále MISS. „Budeme trénovat chůzi, líčení, konverzaci a další aktivity spojené s finále,“ vysvětluje mladá sportovkyně.

A jak probíhalo semifinálové kolo? „Bylo to náročné, protože jsem se vracela z turnaje v Chorvatsku a čekaly mě hodiny chůze a pózování na červeném koberci. Každopádně už vím, že modelky se během přehlídek nadřou. Není to jen tak. Musela jsem natrénovat i chození na podpatcích, protože jsem to doteď tolik nepotřebovala,“ pokračuje Zajícová.

Veronika Zajícová
Z nehody si odnesla prasklou lebku. Nyní Zajícová pendluje mezi MMA a modelingem

Zajícová bojuje momentálně v organizaci RFA, která plánuje zářijový galavečer. „S panem Marhanským z RFA teď řeším, jestli to neposuneme, protože jen tři dny po termínu odjíždím na soustředění MISS. Asi by nebylo dobré, kdybych tam odjela s nějakým úrazem,“ říká Zajícová.

Další turnaj v jiu jitsu

A co čeká Zajícovou, které lékaři na konci června vyndali šrouby z nohy po necelé dva roky staré autonehodě, kdy ji na přechodu srazil nepozorný řidič?

„Hned po aktivitách spojenými s MISS jedeme do Vídně, odkud letíme do Izraele na další turnaj v jiu jitsu. Snad se mi bude dařit lépe než teď v Chorvatsku,“ přeje si Zajícová, která na jihu Evropy padla se zkušenou Egypťankou.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Neměl jsem se rád. Pořád jsem byl na hraně, tlačil jsem na to, přiznal Procházka

„Každopádně v dalších týdnech už bude pro mě prioritou MISS, takže další případné zápasy budou muset počkat po soutěži,“ vysvětluje devatenáctiletá bojovnice, která přišla kvůli nehodě a následné rekonvalescenci o více než rok nejen sportovního života.

Ten ale teď dohání třeba i během soutěží jako je MISS. „Překvapilo mě, jak si holky na MISS mezi sebou pomáhají a připravují i na jednotlivé disciplíny a otázky. Mám z takového prostředí radost. Hroty v bojovém prostředí mi stačí,“ uzavírá s úsměvem Zajícová.