A pozor: pokud dokážete Petra Schwarze napodobit a pošlete nám video nebo fotografie ze svého cvičení, můžete vyhrát ceny za 1500 korun! Více na konci tohoto článku.

Sedm sportovců, ale fotbalista ještě čtenářům Deníku v našem seriálu neradil. Proto je tu dnes příspěvek od Petra Schwarze. Na úvod milý vzkaz: „Cvičte a držte se,“ říká profesionál, jenž působí mezi elitou v Polsku.

Schwarze znají hlavně na východě Čech. Už za dob působení v Hradci Králové byl poctivák. Po trénincích si přidával, měl individuální plán. A dbá na sebe rovněž v polské Čenstochové.

Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováNezahálí ani v době koronaviru. „Každý večer mi přijde mail, co mám dělat,“ prozrazuje 28letý fotbalista.

Maká naplno. Na opětovný start sezony chce být patřičně nachystán.

Ale Schwarz myslí také na čtenáře, s nimiž se podělil o tři cviky. Dva jsou na posílení středu těla. „Na ten se zaměřuji nejvíc,“ tvrdí. Třetí cvičení je na posílení nohou. „Ty jsou pro fotbalistu samozřejmě důležité,“ dodává.

Úvodní cvičení začíná vzporem na rukou, kdy se současně zvedá levá ruka a pravá noha. „Říkám tomu Spiderman, doporučuji deset opakování na každou stranu,“ radí Schwarz ve videu.

Druhý cvik je obměnou prvního. „Jedná se o prkno, kdy dáváte ruku na rameno".

„A do třetice posilování nohou. „Zde jsou dobré výpady,“ ukazuje. Tedy vykročíte jednou nohou a druhou pokrčíte. I zde fotbalista doporučuje cviky zopakovat desetkrát na obě nohy.

Další díl projektu Trénuj s hvězdami vyjde zítra. Své cviky ukáže bývalý reprezentační házenkář Adolf Blecha.

A tady na odkazech níže si můžete připomenout předchozí díly: precizní angličáky s triatlonistou Petrem Vabrouškem, posilovací cvik motoristické závodnice Olgy Roučkové, domácí bruslení na prkně v tlustých pletených ponožkách v podání Martiny Sáblíkové nebo pinkání s toaleťákem, které ukázal volejbalový exprezentant Jiří Popelka.

Ceny do soutěže Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováDokážete cvičit jako známí sportovci? Zapojte své tělo a vyhrajte zajímavé ceny! Natočte humorné video a sdílejte ho v naší facebookové skupině mujzivotsesportem.cz. Nebo se vyfoťte a pošlete svůj snímek na e-mail: trenuj@denik.cz. Na konci každého týdne vybere redakce Deníku dva čtenáře, které odměníme cenami v hodnotě 1500 Kč.