Snooker je hra, která má přímo v pravidlech zaneseno "elegantní a vhodné" oblečení. Hráči proto nosí látkové kalhoty, košile, vestičky a motýlky, k tomu samozřejmě polobotky. A právě ty způsobily O'Sullivanovi v utkání prvního kola proti Craigu Steadmanovi potíže.

Slavný hráč si na zápas vzal nerozchozený nový pár bot, a když už nemohl vydržet bolest, prostě si je sundal a hrál v ponožkách. "Nemám vůbec žádný smysl pro módu. Měl jsem jedny boty asi deset let a nechtěl jsem se jich zbavit. Ale někde se mi ztratily, tak jsem si musel koupit nové," řekl O'Sullivan BBC.

Nákup se nicméně zřejmě kvůli nedostatku praxe nepovedl. "Zjevně jsem si koupil špatný pár, strašně mě tlačily nohy. Musel jsem si boty sundat, dál už se to fakt nedalo. Nechtěl jsem hrát v ponožkách, ale zároveň jsem nemohl hrát v těchhle botách," uvedl úřadující vicemistr světa.

O'Sullivan se nejprve se žádostí o pomoc obrátil do publika, nakonec mu však pomohl samotný ředitel turnaje, jenž mu poskytl obnošený pár bot. "Dostal jsem staré smradlavé boty od Mikea Ganleyho, ale víte co? Cítil jsem se v nich skvěle," pochvaloval si hráč přezdívaný "Raketa".

O'Sullivana problémy s botami nijak nerozhodily a kvalifikanta Steadmana v prvním kole porazil 10:3. Za "ústrojovou nekázeň" mu hrozila pokuta, nicméně funkcionáři od možného postihu upustili. A tlačící boty získal jako cenný suvenýr mladý fanoušek.

Zdroj: Youtube