Celé akci předcházela situace, kdy si hostující hráč v útočné akci pomohl faulem proti domácímu Machů, kterého ve snaze o pokrytí míče trefil loktem do břicha. Rozhodčí Dragoun odpískal faul a Hurtovi udělil žlutou kartu. Jelikož byla pro hostujícího forvarda druhá v zápase, následovala červená karta. Na to turnovský hráč reagoval výše popsaným způsobem. Od dalších ataků pak sudího zřejmě ochránila včasná reakce boleslavského brankáře Šteinera, který útočníka odtáhl směrem od arbitra.

„Za patnáct let u futsalu jsem tohle ještě nezažil. A to jsem nastoupil ve všech soutěžích, od té nejvyšší až po tu nejnižší,“ kroutil hlavou ještě dlouho po zápase domácí trenér Michal Bílek. Jeho tým vedl v té době v derby zápase 2:1. „Do druhého poločasu jsme šli s plným odhodláním a věřím, že bychom jej zvládli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel utkání vyvrcholilo zmiňovaným nechutným momentem,“ dodal Bílek, jehož tým po minulé výhře v Plzni v poslední vteřině prožil další neobvyklý zápas.

Kontumační výhra

Co na inzultaci říkali hosté? Podle jejich vedoucího Jaroslava Mencla se jednalo o zkrat. „Od našeho hráče určitě špatně. Šlo o absolutně nepřiměřenou a nepochopitelnou reakci. I když si třeba stejně jako já mohl myslet, že nešlo až o takový faul a druhý rozhodčí byl daleko a nemohl přes hráče zákrok vidět, nemá oprávnění napadnout rozhodčího. To je zkrat, který je zcela za hranou. Měl sklopit hlavu a odejít, a ne ho napadnout a udělat tam takový tajátr,“ zlobil se na hráče Jaroslav Mencl.

„Zápas byl navíc zcela otevřený. Prohrávali jsme jen o gól a měli šanci na obrat. Zkazil nám i výsledek,“ dodal.

| Video: Youtube

Následovat by měla kontumační výhra 5:0 ve prospěch domácího celku. Třicetiletý agresor pak může očekávat hodně mastný flastr od disciplinární komise a nejspíš si do futsalu na dlouhou dobu odpočine. Nechtěný odpočinek má přitom už nařízený od srpna i ve fotbale. V zápase liberecké krajské I. B třídy proti Lučanům totiž v dresu Jenišovic hodně od plic vyplísnil rozhodčího, za což inkasoval od tamní disciplinární komise desetizápasovou stopku.

Kromě oficiálního trestu se Vojtěch Hurt dost možná dočká i dalšího od vlastního klubu. „Je to moc čerstvé a musíme se dohodnout v rámci vedení. Uvidíme, jaký trest dostaneme i jako klub. Případný trest pro hráče je v naší kompetenci, nebudeme jej každopádně zveřejňovat,“ dodal Jaroslav Mencl.