U toho pochopitelně nesměl chybět Tomáš Slavík. A opět potvrdil svou převahu. Zvítězil jak v kvalifikaci, tak v samotném finále a do Česka dorazí s latinskoamerickou trofejí.

Václav Fejfar.
Motivace? Závodění je pro mě droga i životní styl, říká matador Fejfar

„Když člověk dělá první event svého druhu, je to vždycky jedna velká neznámá. Závodění po tmě je opravdu náročné a nejen pro závodníky, ale hlavně i pro organizátory, aby dokázali kvalitně nasvítit trať,“ líčil cyklista, který se stal loni potřetí v kariéře mistrem světa ve fourcrossu.

Tisíce lidí okolo tratě

V Limě byl zřejmě jediným závodníkem, který měl s nočními jízdami zkušenostmi. „Věděl jsem do čeho jdu, ale nikdo jiný netušil, jak se na takový podnik budou tvářit závodníci nebo kolik přijde lidí. Všechno perfektně klaplo a znamenalo to veliký úspěch,“ pokračoval.

Zdroj: Youtube

„Myslel jsem, že na trati nechám nohy i plíce. Nakonec se mi podařilo zaletět nejrychlejší čas dne,“ smál se pětatřicetiletý jezdec. „Okolo tratě byl šílenej kotel. Tisíce a tisíce lidí, hudba pumpovala a závodníci letěli. Myslím, že nás čeká nová éra závodů, na kterou se fakt těším. Byla to skvělá, ale zatraceně náročná zkušenost.“