„Moc si vítězství vážím. Letos to bylo v našem týmu dost nabité, takže jsem rád, že jsem to nakonec vyhrál. Ale porovnávat výsledky je dost složité. Je trochu ošemetné vyhlašovat jen jednoho. Tak mám i trochu smíšené pocity,“ přiznal staronový vládce českého moderního pětiboje.

Čtvrtý ročník Prague Playoffs
Čtvrtý ročník Prague Playoffs: Nezdar Kellnerové a divácký rekord

Za jeho obhajobou stojí zejména senzační vítězství na dubnovém SP v Budapešti, pátá příčka z červnového pohárového finále v Ankaře či dvě týmové medaile z ME v Székesfehérváru.

V žebříčku se objevil na třetím místě

Tu nejcennější získal v Maďarsku s parťákem Janem Kufem v soutěži štafet. Společně s Ondřejem Polívkou a Ondřejem Svěchotou navíc přidal i bronz v družstvech. Na červencovém MS v Alexandrii skončil dvanáctý. České družstvo, v němž Vlacha doplnili Kuf a Polívka, bylo čtvrté.

V průběhu roku se Vlach objevil na třetí příčce světového žebříčku. „Celkem nezvykle sezona nevygradovala na konci, jak u mě bývá zvykem. Začátek byl lepší než druhá polovina,“ konstatoval pražský rodák.

České ragbistky (ve světlých dresech) oslavily na Markétě výhru nad Belgičankami
OBRAZEM: Ženy se šiškou. Češky na Markétě urvaly v ME výhru nad Belgičankami

„Na mistrovství Evropy a světa jsem chtěl uspět v individuální soutěži, ale bohužel se úplně nepoštěstilo. Díky dobrým parťákům jsem se ale s Honzou stal mistrem Evropy ve štafetě a když nás pak ještě doplnil Ondra, byli jsme třetí v družstvech,“ dodal závodník Dukly Praha.