Šestadvacetiletá Ledecká, která je na lyžích silná především v rychlostních disciplínách, zajela čas 1:06,65. Od postupu do druhého kola dvojnásobnou olympijskou šampionku dělila sekunda a půl. Loni byla Ledecká na ledovci Rettenbach dvacátá.

Ester Ledecké ubyla švédská soupeřka Emelie Wikstroemová, která ukončila kariéru.
Krev, slzy a smích. Švédská soupeřka Ledecké o životě v lyžařském cirkusu

"Byl to skvělý závod, protože bylo krásné počasí, pista taky vypadala skvěle, ale bohužel jsem nezajela to, co jsem chtěla. Moc se mi ta jízda nepovedla," řekla Ledecká v nahrávce pro média po relativně opatrné jízdě. "Na postup mi toho chybělo docela dost, ale to je prostě závod."

Navzdory neúspěchu v závodě odjede Ledecká z Rakouska spokojená. "Mám za sebou skvělé tréninky, mohla jsem trénovat na prudkých kopcích s těmi nejlepšími. V tréninku jsem se cítila dobře, zlepšovala jsem se. Bohužel jsem to nedokázala ukázat v závodě, ale cítím tam posun," uvedla česká lyžařka a snowboardistka, která se do Světového poháru vrátí začátkem prosince v rychlostních závodech v Lake Louise. "Těším se na ně a jsem ráda, že sezona už odstartovala," dodala.

Markéta Davidová v závodu Světového poháru v biatlonu - stíhací závod žen na 10 km.
Biatlonisté vyrazili na ledovec, budou se připravat ve vyšší nadmořské výšce

Do druhého kola, jež začne ve 13:00, nepostoupila obhájkyně malého glóbu za triumf v obřím slalomu Marta Bassinová z Itálie, která první jízdu nedokončila.