Do netradiční soutěže se zapojili tuzemští i zahraniční fanoušci všech věkových kategorií, organizátoři přijali celkem 153 originálních návrhů. Autorkou vítězné práce se stala sedmnáctiletá Františka Rappová.

„Jsem opravdu šťastná, kolik návrhů se sešlo. O to těžší bylo vybrat ten, ve kterém nakonec pojedeme,“ uznala kanoistka Tereza Fišerová, která se s Jiřím Prskavcem, Kateřinou Minařík Kudějovou, Lukášem Rohanem a Tomášem Rakem probírala návrhy. 

„Na vítězném designu jsme se všichni shodli, což jsem upřímně nečekala. Vítězný návrh má na sobě lva a zároveň i detaily české vlajky – spojuju si to s tím, že i když na místě nemohou být diváci, budeme vědět, že jsou s námi a drží nám palce,“ těšila se Fišerová.

Vítězné rozhození rukou 

„S designem sportovního oblečení jsem žádné zkušenosti neměla. Byla to pro mě velká výzva,“ přiznala Rappová a dodala, že největší inspirací pro ni bylo vítězné rozhození rukou Jiřího Prskavce, když na mistrovství světa v Londýně 2015 dojel pro zlatou medaili.

„Představila jsem si, jak on nebo ostatní čeští olympionici ovládnou své disciplíny a radostně vztyčí zlatý rukáv, který je zároveň součástí české vlajky.“

Olympijské klání vodních slalomářů startuje v Tokiu 25. července. Do bojů zasáhne česká čtveřice Jiří Prskavec, Tereza Fišerová, Kateřina Minařík Kudějová a Lukáš Rohan. „Teď už bude na nás, aby byl návrh v Tokiu vidět co nejvýš,“ uzavřel Prskavec, bronzový medailista z olympiády v Riu.