Po prvním závodě se však netvářil právě vesele. O útok na medaile ho připravilo minutí branky. To obnáší padesátivteřinovou časovou ztrátu a konec nadějí. Přišlo to už na čtvrté brance.

„K jednatřicátým narozeninám jsem si nedal dárek. Jen jsem ráno dostal pusu od manželky a od kluků. Těm jsem ji tedy musel dát sám,“ pousmál se. „Třeba si ještě něco nadělím na kánoi.“

Antonie Galušková prožila v Tacenu nádhernou sobotu
Galušková má jistou Paříž. Fandila mi rodina, těším se na pivo, usmívá se

Směrem k druhému závodu mu kajakářské vystoupení moc jasno neudělalo. „Poznal jsem, že trať je hodně zapeklitá. Jestli to takhle zůstane i s tím množstvím vody, tak se na singlu budu trochu bát,“ líčil olympijský vítěz z Tokia.

Přeje si, aby voda klesla

„Na kajaku člověk nepřízeň vody přetlačí, ale na singlu to půjde horko těžko, protože pádlo má lopatku jen na jedné straně. Proto si přeju, aby voda trošičku klesla, aby to bylo hratelnější. Voda by pak byla čitelnější,“ pokračoval.

Vít Přindiš je na ME ve vodním slalomu nejzkušenějším českým závodníkem
Přindiš je před ME v Tacenu v klidu. To hlavní mě čeká za měsíc v Troji, tvrdí

Protože v poslední době závodil víc s kánoí, ráno před startem rozjížďky ho napadlo, jestli mu nebude chybět kajakářská praxe. Naposledy totiž startoval skoro před půlrokem v Austrálii.

„Proto jsem docela rád, že jsem si tady mohl před olympiádou zazávodit. Ještě mě v červnu čeká světový pohár v Praze, ale těch závodů nebude moc. Zjistil jsem, že jsem rychlý, ale teď se uvidí, jak to půjde dál,“ přemítal.

Zlatá hlídka kajakářů

Zlatá hlídka kajakářů Prskavec, Krejčí a PřindišZlatá hlídka kajakářů Prskavec, Krejčí a PřindišZdroj: se svolením kanoe.cz.V neolympijském závodě hlídek získali zlato kajakáři Prskavec, Krejčí a Přindiš a bronz kajakářky Galušková, Beková a Fišerová. Češi se vrátili na trůn  po dvou letech. Trojice zajela čistě a zvítězila o 4,35 sekundy před Rakouskem. Od roku 2016 vyhráli Češi hlídku kajakářů posedmé z posledních devíti ME, Prskavec s Přindišem u toho byli pokaždé. Podruhé za sebou byla na evropských stupních vítězů česká hlídka kajakářek. Po loňském stříbru z Evropských her, u něhož byly Galušková s Fišerovou, dnes dojely třetí. Na vítězné Slovinky ztratily více než devět sekund, předstihly je ještě Francouzky.