Povodeň však změnila program závěru evropského šampionátu. Kanoisté a kajakáři se museli vypořádat s odpadnutím semifinálových jízd. Z rozjížděk se tak postupovalo rovnou do dvanáctičlenného finále, a tak se pod dohledem račího maskota jménem Brzi muselo jet naplno hned od začátku.

„Je to zvláštní, ale stejné pro všechny. Popravdě jsem se s tím ještě nesetkal. Možná to bylo také nějak jinak v roce 2010, kdy rozbouřený Dunaj přerušil mistrovství Evropy ve slovenském Čunovu,“ vzpomíná kanoista Lukáš Rohan.

Specifická trať řadě závodníků nesedí

„Věřím, že si s tím poradím,“ pokračuje stříbrný olympijským medailista z Tokia v C1. Síla vody však byla z bezprostřední blízkosti znát. Trat na kanálu v severozápadním cípu Lublaně je navíc specifická a mnoha závodníkům nesedí.

Vít Přindiš je na ME ve vodním slalomu nejzkušenějším českým závodníkem
Zlatý český start. Přindiš vyhrál na ME ve vodním slalomu časovku v kayakcrossu

Reprezentační debutantaka Kateřina Beková k nim asi taky nepatří. „U nás v Troji hned poznám, jestli jsem zajela dobře nebo špatně, ale v Tacenu nemůžete na pocity spoléhat. Když si myslíte, že to klaplo, máte šílený čas, a naopak,“ líčí mladičká kajakářka, která jela na lodi s vlastnoručně napsaným heslem ‚Jseš hráč, nebo sráč?‘

Její cesta nakonec skončila v rozjížďce. Moc se jí nepovedla, bylo znát, že je nervózní. Nakonec byla klasifikována na 27. pozici. Radost naopak měla Antonie Galušková, které jejím vyřazením ubyla jediná české soupeřka v souboji o nominační místo na pařížskou olympiádu.