„Dnes nám soupeř ukázal hodně slabin. Kromě druhého setu, který byl z naší strany skvělý, jsme nedokázali předvést naši hru. Špatně jsme přihrávali a oni byli velmi dobří v obraně na bloku,“ hodnotil druhý duel ve skupině Giannis Athanasopoulos, řecký kouč českých žen.

Do Zlaté evropské ligy, v níž obhajují loňské stříbro, vstoupily české volejbalistky před týdnem ve Zlíně výhrou se Slovenskem 3:1. Navázat na ni proti Rumunkám se jim v Ostravě nepodařilo.

Nejlepšími volejbalisty roku byli na slavnostním galavečeru v ostravské aule Gong ve čtvrtek vyhlášeni univerzálové Gabriela Orvošová a Marek Šotola.
Největší české hvězdy z haly i pláže rozzářily poprvé ostravský Gong

„Nedokázaly jsme se popasovat s jejich výborným servisem, ani následně ubránit klíčové hráčky. Nic není ztraceno, ve skupině začínáme od nuly, musíme na to od pondělka znovu vlítnout a vzít si to zpátky v Rumunsku,“ řekla po zápase nahrávačka Kateřina Valková, která v minulosti patřila k oporám extraligové TJ Ostrava.

Odvety u soupeřek čekají Češky 8. června v rumunské Pitesti a 14. června ve slovenské Nitře. „Neměli jsme dost času naučit se náš systém, ale musíme se soustředit na další zápas v Rumunsku a tam si jet pro vítězství," dodal trenér Giannis Athanasopoulos.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, čtvrtfinále muži, 3. června 2023 v Ostravě. (zleva) Ondřej Perušič (CZE) a David Schweiner (CZE).
Perušič a Schweiner jsou popáté v semifinále. V cestě dál stojí zlatí Vikingové

Zlatá evropská liga volejbalistek:

Zápas skupiny B v Ostravě:

Česká republika – Rumunsko 1:3 (-17, 15, -18, -18)

Rozhodčí: Dobrev (Bul.) a Hladišová (ČR), čas: 105 min., diváci: 1050.

Česko: Valková, Jedličková, Bukovská, Jehlářová, Mlejnková, Orvošová, libera Digrinová a Kolářová - Pelikánová, Kalhousová, Pavlová, Brancuská, Smolková, Koulisiani. Trenér: Giannis Athanasopoulos.

Rumunsko:
Ioan, Inneh, Ionescu, Matei, B. Udai-Ungureanu, Postea, libero Ciucu – Zadorojnai, Radu, Miclaus. Trenér: Guillermo Naranjo Hernandez.