Šest zápasů, z toho pět výher. Taková je bilance polského Olštýnu v PlusLize, poslední výhru si připsal v neděli na hřišti Gdaňsku. „Je skvělé, jak se nám daří,“ pochvaluje si Jan Hadrava, který za klub hraje už čtyři roky. „Před letošní sezonou jsme měli malou krizi, teď to šlape parádně. Dokonce nás trenér nabádal, ať se na hřišti více radujeme,“ smál se český volejbalový reprezentant. Na oslavy a emotivní gesta má však jasný názor.

„Mně se moc nelíbí, když je to nucené. Některé diváky to může více rozpumpovat, ale většinou tyhle oslavy působí nepřirozeně,“ řekl Hadrava. Přitom v Olštýnu si může právě on užívat radosti nejvíce. Český volejbalista je totiž hlavní palební silou tohoto týmu. V šesti zápasech získal 133 bodů, což je nejvíce z celé PlusLigy, která je považována za jednu z nejlepších lig na světě. Zároveň je prospěšný obraně, úspěšně zablokoval už 15 pokusů.

Skvělá forma

„Na statistiky se nedívám. Můžete být nejlepším hráčem ligy, ale co je vám to platné, když hrajete v posledním týmu. Jde mi spíše o to, aby se nám celkově dařilo,“ zdůraznil Hadrava, který si přenesl do Polska skvělou formu z letošního mistrovství Evropy. Na něm byl nejlepším českým útočníkem a v každém setu zaznamenal v průměru pět bodů.

Hadrava si zároveň pochvaluje, jaké posily Olštýn přivedl. Daří se smečaři Wojciech Zalinskimu, který získal 104 bodů a je třetím nejlepším volejbalistou v PlusLize. K tomu září dvoumetrový Íránec Mohammad Mousavi. „Ten bude mezi blokaři hodně vysoko,“ mínil Hadrava.

Loni skončil Olštýn na desátém místě a zůstal mimo play-off. „To už nechceme opakovat. Do play-off postupuje osm nejlepších týmů, mezi nimi rozhodně chceme být,“ doplnil.

Český univerzál se představí také v lednu v dresu národního týmu. To bude na reprezentaci čekat olympijská kvalifikace v Berlíně.