Češi si postup na evropský šampionát zajistili již po sobotní výhře nad Rumunskem, která byla jejich pátou v řadě. Prohra s Estonci už je tak nemusela mrzet.

Španělský trenér českého týmu Miguel Falasca nechal od začátku na lavičce hráče obvyklé základní sestavy. Jen z lavičky zápas mimo jiné dlouho sledovali nahrávač Jakub Janouch, univerzál Michal Finger či smečař Donovan Džavoronok.

Dva a půl setu nahrával Filip Habr a z diagonály útočil Jan Hadrava a domácí chybovali. Bylo hodně znát, že už mají postup na volejbalové Euro jistý. Výkonu chyběla jiskra a Estonci české volejbalisty v prvních dvou sadách jasně přehráli.

Za stavu 12:17 ve třetím setu přišli do hry Janouch s Fingerem, nejvíce bodujícím hráčem skupiny F. Posléze se zapojil i Džavoronok a domácí tým snížil na rozdíl dvou bodů. Rozjeté Estonce už ale zastavit nedokázal a ztratil také třetí sadu.

"Po jistotě prvního místa ve skupině jsme dali šanci i ostatním hráčům mimo stabilní sestavu. Přestože to nedopadlo, jsem velmi spokojen s celým týmem a jeho výkony v předchozích utkáních," řekl Falasca a ocenil fanoušky v hale.