Podle ruských médií se Michajlinová rozhodla k zoufalému činu v den, kdy se pohádala a rozešla se svým přítelem. K tragédii došlo před vysokoškolskými kolejemi Moskovského energetického institutu, kde volejbalistka studovala.

„Mluvili spolu, z nějakého důvodu se rozešli. Podle toho, co Arinin přítel četl nebo slyšel po telefonu, měl pocit, že je potřeba zavolat záchranku. Sanitka přijela, když ještě žila - podařilo se jim Arinu dostat ven, šla dolů, chvíli zůstala v sanitce. Jen s ní promluvili, dali jí čaj a bylo to,“ pospala tragédii její trenérka Natalija Urjadová.

Po odjezdu záchranky dívka vylezla na střechu a skočila. Pád jako zázrakem přežila, ale v nemocnici zraněním podlehla.

Vždy usměvavá dívka se nervově zhroutila

„Je to prostě hrozné. Jsme v naprostém šoku. S jistotou se ví, že šlo o sebevraždu po nervovém zhroucení,“ svěřila se její spoluhráčka Maria Chaletská.

Ilustrační foto
Tragická nehoda, nebo sebevražda? Ruská sportovkyně zemřela po pádu z okna

„Zpočátku tomu samozřejmě nikdo nevěřil. Nemůžu uvěřit, že se to stalo mladé dívce. Vždycky jsem si myslela, že je pozitivní, vždycky se usmívala,“ líčila ruská reprezentantka Olga Motrichová.

„Arina byla milá, bystrá, veselá a slušná. Jako sportovkyně měla velké plány, nevzdávala se,“ popsala volejbalistku trenérka Urjadová.