Tříletá hnědka ze stáje UTRIN trénovaná v Německu Bohumilem Nedorostkem do soboty nezvítězila v žádném dostihu své kariéry, i když její výsledky byly velmi dobré. Skončila pětkrát druhá včetně Českého i Slovenského derby.

„I když to na první pohled nevypadalo, nebylo tak lehké. Klisna vyhrála především svou vysokou třídou, ale už to nebylo ono,“ uvedl její žokej - mimo jiné dvojnásobný německý šampion - Alexander Pietsch.

Trenér Bohumil Nedorostek byl samozřejmě velmi spokojený. „Vítězství si moje svěřenkyně opravdu zasloužila. Netajím se tím, že jsme jí na tento dostih připravovali. Před německými starty jsme dali přednost právě Praze a bylo to dobré rozhodnutí. Teď bude odpočívat a uvidíte příští rok. Jsem přesvědčený, že bude ještě lepší než letos,“ poznamenal.

Druhý v hlavním dostihu skončil Cote Jardin s žokejem Adamem Florianem a třetí český odchovanec Avignon s žokejkou Vendulou Korečkovou. Na závodišti se krátce objevil i Josef Váňa starší. „Je dobře, že se St. Leger podařilo uspořádat,“ prohlásil osminásobný vítěz Velké pardubické.

Vítězný žokej Alexander Pietsch se dokázal prosadit i v posledním dostihu sezony Závěrečné ceně. Vyhrál v sedle osmiletého valacha Singapore Spice, jehož připravuje v Praze doyen trenérů Jaroslav Drlík.

Cvalová sezona pro letošek skončila, ale brány Chuchle Areny se ještě úplně nezavřou. Na příští sobotu se tu chystá závěrečný klusácký mítink.