Před závody si přitom hodně věřil. V Eindhovenu se cítil dobře ještě při rozplavání. "I když trenérka (Jaroslava Passerová) říkala, že jsem plaval stylově hrozně, že jsem byl hrozně utopený, že jsem byl takový bez šťávy," vyprávěl. Před patnáctistovkou, která je jeho hlavní disciplínou, startoval na 200, 400 a 800 metrů volný způsob. Tam byl s výkony poměrně spokojený.

V závodě na 1500 metrů ho ale čas 15:22 zklamal. "Po 600 metrech už jsem odešel do kopru. Už jsem se tam plácal a trápil," přiznal. Zkoušel upravovat styl, ale nic nepomáhalo.

Vysvětlení hledal těžko. "Je to zvláštní. Nevím, v čem je chyba. Člověk dělá věci, na které není zvyklý. Věřím, že co nevidět si to sedne," přemítal. V Itálii trénuje ve vyšší intenzitě a navíc chodí třikrát týdně do posilovny, což dříve nedělal. Právě posilovnu nyní zkusí omezit. "Přeci jenom jsem na ni nebyl zvyklý a teď posiluju hodně. V té vodě jsem takový utopený, že neležím na hladině, ale jsem úplně pod hladinou," doplnil dvaadvacetiletý plavec.

Český rekordman na kraulařské osmistovce a patnáctistovce bude v Ostii pobývat většinu času do června, kdy naplánovaný pobyt skončí. Se skupinou kouče Stefana Moriniho, v níž je i bronzový medailista ze závodu na 1500 metrů v Riu Gabriele Detti, by chtěl být v kontaktu i po červencovém mistrovství světa v Budapešti. "Rád bych spolupracoval, že bych tam jednou za půl roku jel třeba na měsíc nebo na nějaké krátké soustředění," uvažoval Micka.

Trénink v Itálii s ubytováním a stravováním ho stojí 100 eur denně. Přispívá svaz, vysokoškolské sportovní centrum i sponzoři. Náklady Micka snižuje také tím, že se pravidelně vrací do Prahy. Při současném pobytu v české metropoli tráví čas také s plážovou volejbalistkou Barborou Hermannovou, s níž se po olympiádě v Riu sblížil.