Hroši se díky jeho parádní formě radují ze svého třetího triumfu v extralize. Ale podle Holobrádka to mohlo být úplně jinak. „Bylo tam hodně těžkých situací. Za ty tři zápasy jsme měli tak pětkrát plné mety. Kdyby Chomutovu vyšly odpaly, tak těch bodů mohl mít třeba deset a mohl teď slavit on. Rozhodlo to, že se nám v těžkých momentech povedlo zahrát dobře v obraně a pak obratem přidat body na pálce,“ nastínil.

 Holobrádek si ve vypjatých situacích počínal neuvěřitelně klidně. „Jak mně, tak celému týmu, pomohla těžká semifinálová série s Ledenicemi. To nám dodalo hodně sebedůvěry,“ vysvětlil. „Já osobně se často vracím k mistrovství světa, kdy jsme hráli před hodně lidmi a bylo tam také hodně těžkých momentů. Uvědomuji si, že právě kvůli těmto těžkým okamžikům to děláme, kvůli tomu přeci trénujeme, chceme ty rozhodující zápasy všichni hrát. Tak proč bychom se pak měli stresovat? Já si naopak snažím vypjaté okamžiky co nejvíc užívat, když už mám po celoroční dřině tu možnost finále hrát a být tím, na kom to stojí. Takže mě to pozitivně motivuje a nejsem pak ve stresu.“

 I proto možná dokázal vymazat nejlepšího chomutovského pálkaře Marka Malého. „Spolu s Václavem Svobodou to byly největší chomutovské zbraně. Věděli jsme, že jim nemůžeme házet moc hezkých balonů. Chtěli jsme jim dávat míče kolem strike zóny a doufat, že homeruny nedají. Plynulo z toho hodně met zdarma a my si museli poradit se zbytkem. Nám se ale z těch plných met podařilo vždy uniknout,“ přiblížil taktiku.

Trojice reprezentantů

 Podle Holobrádka k zisku titulu výrazně pomohla i trojice reprezentantů David Mertl, Tomáš Klein a Tomáš Benda, která do týmu přišla před finále, což v softbalové komunitě vyvolalo rozruch. „Všichni měli v zápasech výrazné okamžiky, zahráli těžké balony. Jejich přínos ale byl i v předávání zkušeností. V pravý okamžik řekli mladším klukům správné věci a pomohli nastavit vítěznou mentalitu,“ popsal Holobrádek. „Ty řeči kolem jsme se snažili nevnímat. Paradoxně nás to semklo. Kluci nám pomohli nyní, ale i co se týče s odkazem do budoucnosti,“ prohlásil Holobrádek.

 Letošní sezonu považuje kvůli pandemii covid-19 za zvláštní. „Těžko se srovnává s těmi předchozími. Začátek byl posunut o dva měsíce, místo šesti měsíců se hrálo jen čtyři. Celou dobu jsme nevěděli, jestli se dohraje až do konce, nebo ne. Bylo zrušeno mistrovství Evropy. Ta nejistota byla hodně velká, ale jsem moc rád, že se ta sezona díky úsilí všech mohla dokončit,“ poznamenal Holobrádek, který před sezonou zapracoval na zlepšení fyzické kondice a mírně upravil techniku pohybu.

„Navenek to nejde moc poznat, ale byla to docela velká změna. Když jsme se ale v březnu dostali do fáze, kdy toho bylo potřeba v tréninku naházet co nejvíc, tak jsme to museli na tři měsíce přerušit. I tak mi to ale významně to pomohlo,“ dodal.