Jediný Čech v zámořské soutěži si těžko zvyká na novou roli v týmu

"Nehraju na pozici rozehrávače, kde jsem nastupoval celou svou kariéru, takže si musím zvykat na něco úplně nového. Třeba bránit daleko větší hráče, než jsem býval zvyklý. Vím, že se v tomhle ohledu musím zlepšit," řekl.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl Bradley Beal, který se před poloprázdnou halou Pepsi Center postaral o 26 bodů. Do ochozů dorazilo jen něco málo přes 12.000 diváků, přitom kapacita haly je takřka dvacet tisíc. "Všichni jsme dospělí chlapi a děláme svou práci za jakýchkoliv okolností. Jasně, publikum může jako šestý hráč hodně pomoci, ale my musíme hrát tak jako tak naplno vždycky. Je jedno, jestli na tribuně sedí jeden člověk nebo 30.000," komentoval zápasovou kulisu Beal.

Brooks si pochvaloval defenzivní práci týmu

"V posledním utkání (porážka 116:124 s Orlandem) mě v obranných činnostech zklamali snad úplně všichni hráči, ale dneska jsme hráli do defenzivy mnohem lépe. Je to sice jen jeden zápas, ale zlepšení bylo markantní," konstatoval.

San Antoniu se nepodařilo vyrovnat loňský historický rekord Golden State v počtu venkovních vítězství na úvod sezony. Série Spurs se zastavila na 13 výhrách, protože ve čtvrtek prohráli v Chicagu 91:95.

San Antonio prakticky celý zápas dotahovalo ztrátu, v jednu chvíli až osmnáctibodovou. Výběr kouče Gregga Popoviche se několikrát dostal na dostřel, ale domácí vždy zase zabrali. Všichni členové základní pětky Chicaga skórovali dvouciferně, Dwyane Wade se dostal na 20 bodů. Jediná asistence scházela Rajonu Rondovi k zisku triple doublu (12 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí). Spurs táhl s 24 body Kawhi Leonard.

Golden State Warriors jako nejlepší tým ligy vylepšili svoji bilanci na 20 výher proti třem prohrám. Svěřenci kouče Steva Kerra zvítězili v Utahu 106:99. Stephen Curry dal 26 bodů, Kevin Durant přidal 21 a 11 doskoků.