Už při odchodu do kabin na poločasovou přestávku chyběly osmadvacetiletému rodákovi z Long Beach v Kalifornii k dosažení dvouciferných čísel ve třech statistických ukazatelích pouze dva doskoky.

"Dával si hodně záležet na každé akci, kterou rozehrával. Byla to pro naše mladé hráče škola," konstatoval kouč Miami Erik Spoelstra. "Je až neuvěřitelné, jak zarputile jde za každým míčem a bodem. Co dokazuje jeho hráčskou velikost, je fakt, že takové výkony dokáže podávat v delším časovém horizontu," dodal.

Nejlepší ligový střelec Westbrook dosáhl na 15. triple double v 32. utkání sezony, tým Thunder si připsal 20. vítězství a patří mu páté místo v Západní konferenci. O tři výhry více má nadále Houston po vítězství 123:107 na palubovce trápícího se Dallasu. James Harden byl lídrem hostů s 34 body a 11 asistencemi.

Oklahomu stíhá Utah, který těsně zvítězil 102:100 na palubovce Los Angeles Lakers a ukončil sérii tří porážek. V utkání se týmy osmnáctkrát vystřídaly ve vedení, nejlepším střelcem byl hostující Gordon Hayward s 31 body. Ve Východní konferenci si Boston upevnil třetí pozici domácí výhrou 113:103 nad Memphisem.

Výsledky NBA:

Boston - Memphis 113:103, Dallas - Houston 107:123, LA Lakers - Utah 100:102, Miami - Oklahoma City 94:106.

4. Portland 33 13 20 39,4
5. Minnesota 31 10 21 32,3