Češi dnes do utkání vstoupili v porovnání se včerejškem mnohem lépe. Dařilo se jim vystihovat korejské přihrávky a vyrážet do rychlého protiútoku. Při hře do postavené obrany pak dokázali korejskou defenzivu přehrávat ve hře 1 na 1 a získali tak až desetibodové vedení. Korejci zareagovali změnou obrany na zónovou, což český útok přibrzdilo. První trojku trefil až těsně před koncem první čtvrtiny Peterka.

Dalším důležitým faktem bylo, když trenér Ginzburg nasadil od začátku na obranu včera dvaadvacetibodového naturalizovaného Američana Ga Runy Martina Kříže. Ten na něm odvedl kvalitní defenzivní práci. Korejci se tak zpátky do zápasu kromě zóny dostaly třemi úspěšnými trojkami v řadě.

Díky zlepšené obraně mohli Lvi vyrážet do rychlých protiútoků. Z nich navíc dokázal Jaromír Bohačík trestat za tři body. Češi si tak otevřeli k dalším nájezdům a následným vyhozením ven na perimetru, odkud zaskočili domácí defenzivu zpřesněnou palbou. Korejci opět přešli zpět na osobní obranu. Po oddechovém času se díky precizně provedenému signálu prosadil Hruban za tři body a protože Lvi následný útok ubránili, vedli v poločase o 19 bodů.

Nabuzení Korejci

Korejci přišli ze šaten pořádně nabuzení. Českou defenzivu paralyzovali třemi trojkami v řadě a rychle se tak dostali zpátky do zápasu. Navíc v defenzivě řádně přitvrdili. Například strčení Ga Runy do Ondřeje Balvína bylo daleko za hranicí fair play. Korejcům se ale podařilo narušit ofenzivu Lvů. Těm trvalo zhruba polovinu třetí čtvrtiny, než se vrátili do své role z prvního poločasu.

 Češi dokázali své vedení navýšit nad 20 bodů, ale zápas se rozhodně jen nedohrával. Korejci se vzepjali k závěrečnému tlaku. Podpořeni českými ztrátami se dostali do laufu. Probudilo se i domácí publikum. Český útok měl po jinak produktivním zápase problém se prosadit. Lvi navíc proti dotěrným a aktivním Korejcům ztráceli na doskoku. Trenér Ginzburg musel na hřiště vrátit valnou část základní pětky, ale i tak se český náskok smrskl po dlouhé době pod dvoucifernou hranici. Zkušené jádro týmu ale výhru uhájilo.

Turnaj zakončí Češi v úterý zápasem s Litvou.

Korea – Česká republika 89:97 (23:26; 37:56; 59:80)

Ra Guna 29, Sun 17, Daesung 12 – Bohačík 23, Satoranský 21, Auda 19, Hruban 12, Peterka 9, Schilb 4, Šiřina a Kříž po 3, Balvín 2, Krejčí 1, Palyza a Vyoral 0

TH: 18/13 – 15/9
Trojky: 10 – 12
Doskoky: 40 – 37
Zisky: 12 – 11
Ztráty: 15 – 15
Asistence: 22 – 29
Fauly: 17 – 18