V utkání si připsal ceněný triple-double! Landa dal 13 bodů, připsal si 10 doskoků a na svou osobu získal 12 faulů. „Jsem rád, že jsem svým výkonem mohl přispět,“ řekl skromně ryšavý sympaťák.

O přestávce jsem slyšel fanoušky, jak říkají: „Landa měl před zápasem syrové maso.“ Předvedl jste opravdu výborný výkon.

Odvedl jsem přesně to, co jsem měl. Před zápasem jsme se bavili s trenérem Budínským o tom, jaká je na palubovce moje role. Občas mi to pomáhá. Navíc jsem měl extra motivaci.

Jakou?

Na zápase se byla podívat paní Čermáková (bývalá dlouholetá recepční na hale pozn. aut). Takže i proto byl můj výkon takový, jaký byl.

Dres máte úplně propocený. Váš styl hry stojí hodně sil.

Já chci vždycky hrát. I když bych si přál, aby se na palubovku dostali mladší, jako třeba David Žikla. Bohužel jsme to ve druhém poločase nenaplnili. Na hřišti to je ale samozřejmě pro mě nejlepší. Je tam živo, bylo to napínavé.

Splnili jste roli favorita a Brno porazili. Ale po dobrém poločase to nakonec bylo zbytečně dramatické, ne?

Naše hra nás stojí hodně energie. A někdy se stane, že to našim střelcům nepadá. A to se stalo ve druhém poločase. Někdy si říkáme, že nemusíme vyhrávat s obrovským počtem bodů, ale že se dá zvítězit i jinak. Brnu jsme dali 69 bodů a na vítězství to stačilo. Měli jsme pak hodně doskoků, v závěru soupeř odpadl a my to nakonec zvládli. Jsme rádi, že nám výhra zajistila před Vánoci dobrou náladu.

Poslední zápas roku hrajete v Ostravě. Jak hodnotíte probíhající sezonu?

Každý tým je doma silnější, s klukama si říkáme, že musíme vyhrávat na palubovkách slabších soupeřů. Takže nás třeba mrzí právě porážka v Brně. Když jedete do Prostějova, tak tam chcete taky vyhrát, ale víte, že Olomoucko je doma hodně silné. Chyba byla porážka v Brně a pak taky domácí nezdar proti Svitavám. Na druhou stranu je díky Lambovi a Klintovi naše hra živější. Podle mě je to pro diváky větší zábava a pěkně se na to kouká.

Nevadí vám, že hrajete mezi Vánoci a silvestrem ještě jeden zápas?

Upřímně? Je mi to jedno. Já bych mohl hrát pořád. Třeba tenhle týden mi vyhovoval, hrálo se v úterý a hned ve čtvrtek. Nejraději bych to měl zápas, volno, zápas, volno (smích).

I přes čtyři vítězství jste nepostoupili ze základní skupiny Alpe Adria Cupu. Docela smůla, nemám pravdu?

Za těch šest zápasů v poháru jsme moc rádi. Potkáte tři odlišné herní projevy, týmy jsou na úrovni české špičky. Mě osobně to posouvá kupředu. A myslím si, že třeba Opava bude v další fázi sezony hodně těžit z Ligy mistrů. Samozřejmě jsme chtěli postoupit dál, ale díky horšímu skóre se to nepodařilo. Mrzí nás to, ale můžeme si za to sami. Tak snad příští rok. Naštěstí hrajeme ještě český pohár.