Osmatřicetiletý šampion těžké váhy si při tréninku natrhl sval v bicepsu a dnešní vyšetření ukázalo, že ho čeká zhruba měsíční pauza.

"Jsem velice zklamaný, že se duel neuskuteční podle plánu. Jsem ve špičkové formě a mám za sebou skvělou přípravu," uvedl Kličko, jenž se zranil při pátečním sparingu. "Je mi to líto kvůli fanouškům i kvůli mému soupeři Kubratu Pulevovi, který se určitě stejně jako já intenzivně připravoval," dodal.

Podle vyjádření Kličkova managementu, který v červnu získal právo na uspořádání zápasu za 5,4 milionu eur, by se duel mohl uskutečnit ještě do konce roku. Termín bude teprve určen, dějištěm by ale měl zůstat Hamburk.

Mladší z bratrů Kličkových, jenž je držitelem i mistrovských pásů WBA, WBO a IBO, chtěl původně další souboj absolvovat jako sjednocovací duel proti šampionovi organizace WBC Bermanu Stivernemu z Kanady, ale nejprve musí povinně obhajovat titul IBF proti Pulevovi.

Třiatřicetiletý Bulhar je momentálně na žebříčku IBF jedničkou s bilancí 20 vítězství, jedenáct z nich dosáhl k.o. V profesionální kariéře od roku 2009 neprohrál.