Českým šampionkám nevyšel proti favoritkám vstup do utkání. Po 62 vteřinách zakončila kombinaci po standardní situaci Eliisa Alankoová, která za další 114 sekund po chybě Tožičkové zvýšila. Ve 12. minutě skórovala Suomalainenová, ale Pražanky se nevzdaly.

Do hry je vrátila dvěma trefami ještě v úvodním dějství Vojáčková. „To skóre (0:3) nám trochu pomohlo, protože už jsme hrály jen o to, aby to nebyla taková ostuda. Musely jsme se zvednout. My když dáme první gól, tak pak už hrajeme dobře," řekla Jana Vojáčková.

Po 67 vteřinách druhé části ale opět slavil Classic po trefě Rantalaové. Dlouhou pasáž bez gólu ukončila ve 48. minutě Tučková, ale víc už se skóre nepohnulo. V závěru neměla daleko k hattricku Vojáčková, ale její pokus zblokovala obrana. „Měly jsme poměrně hodně šancí i předtím v přesilovce. Člověk se ale bojí, že to musí rozhodnout, a už to tam nepadá," uvedla osmadvacetiletá útočnice.

Pohár si chtějí zahrát i příští rok

Vojáčková na turnaji nasbírala za dva zápasy sedm bodů za čtyři branky a tři asistence, ale mrzela ji obranná činnost její formace proti Classic. „Moje lajna byla u třech gólů a můžeme si to teď dávat za vinu, že jsme prohrály. Za tým je ale dobře, že se za takového výsledku umíme zvednout a zápas ještě zdramatizovat i s takovým soupeřem," prohlásila Vojáčková.

Chodov bude chtít po premiérové účasti vybojovat Pohár mistrů i v dalším roce. „Máme v týmu hodně zkušených hráček a reprezentantek, ale pro celý tým jsou takové zápasy důležité. Kvůli nim florbal hrajeme, liga pro nás přeci jen není tak vypovídající. Kdybychom neobhájily titul, tak to bude zklamání. Chceme si zahrát opět Pohár mistrů, protože je to nejvíc, co může člověk na klubové scéně dokázat," dodala Vojáčková.

V úvodním semifinále potvrdila roli favorita Mora a i díky čtyřem brankám Maliny Andreasové porazila švýcarský celek Piranha Chur 10:5. Za poražený tým se jednou trefila Hanka Lacková. Urbánková má v dresu Mory šanci jako první Češka dosáhnout na triumf v Poháru mistrů. Zatím se to povedlo jen v mužské kategorii brankáři Davidu Rytychovi, jenž se radoval s SSV Helsinky v roce 2011 také v Mladé Boleslavi.

Pohár mistrů ve florbalu v Mladé Boleslavi:

Ženy - semifinále:

Chodov - Classic 3:4 (2:3, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Vojáčková (Tožičková), 20. Vojáčková (Vrátná), 48. Tučková (Syslová) - 2. Eliisa Alankoová (Sipiläinenová), 3. Eliisa Alankoová (Rantalaová), 12. Suomalainenová (Ella Alankoová), 22. Rantalaová (Ella Alankoová). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 847.

KAIS Mora IF - Piranha Chur 10:5 (6:2, 2:2, 2:1)
Branky: 1., 4., 15. a 56. Andreasonová, 26. a 55. Holmbomová, 8. Wallová, 9. vlastní Ulberová, 13. Hanssonová, 21. Wijková - 12. a 25. Martiová, 18. Von Rickenbachová, 35. Lacková, 47. Ulberová.