„To je super ne, porazily jsme se Sašou všechny kluky,“ radovala se v cíli vítězná žokejka Vendula Korečková, která byla jedinou ženou v poli a její svěřenkyně jedinou klisnou. „Saša má teď velmi dobrou formu, nechala jsem ji cválat, jak chtěla, a věřila jsem v její fantastický závěr. A také přišel,“ dodala Korečková.

Tomáš Váňa, který jako jediný dokázal tento dostih vyhrát v pozici žokeje (v roce 1989) i trenéra, byl hodně spokojený.

„Upřímně jsem věřil ve třetí či čtvrté místo, ale Saša ukázala o hodně víc. Letos budeme zřejmě ještě absolvovat start v Bratislavě a pak už přijde odpočinek. Nedával jsem žokejce žádné zvláštní rady, jezdí klisnu i v tréninku a zná jí dokonale. Měla volnou ruku,“ uvedl trenér.

Za hnědkou stáje Lascar doběhl Sagar s jezdcem Adamem Florianem a pak valach Father Frost s žokejem Václavem Janáčkem. Třetího v cíli připravuje slavnější jmenovec vítězného trenéra Josef Váňa.

V St. Leger, posledním klasickém dostihu roku na 2800 metrů, se prvenství derby vítězky Blessed Kiss čekalo a klisna byla opravdu suverénní. V sedle s desetinásobným šampiónem (5x v Česku i ve Španělsku) Václavem Janáčkem nedala ostatním startujícím žádnou šanci. 

Vyhrát derby a St. Leger se povedlo před ní jen sedmnácti koním. „Vždycky jezdím rád doma, a dnes vyšlo opravdu všechno, klisna byla bezproblémová,“ vyprávěl po dostihu ve Španělsku hostující žokej Janáček. Ten byl v předvečer nedělního mítinku hostem Tomáše Lukáška, který vyhrál včera jeden dostih, a jeho ženy.

„Bylo hodně těžké udržet váhu, protože Tomášova žena Veronika servírovala samé dobroty. Nedalo se odolat, ale přesto jsem si    ji udržel,“ usmíval se Janáček. Mimo jiné ještě prozradil, že pracuje na tom, aby ze Španělska, kde působí, přijel 22. září do Prahy kůň na Evropský pohár žokejů.

„Nechci nic slibovat na sto procent, ale s účastí španělského zástupce to vypadá velmi dobře,“ uzavřel téma Janáček.

„Určitě jsem ve vítězství věřil, ale bylo opravdu suverénnější, než jsem čekal. Klisna bude nejbližší době startovat znovu v Praze při Evropském poháru žokejů,“ doplnil ruský trenér Igor Endeltsev, který klisnu připravuje ve Velké Chuchli.

Aleš Pohořal