Praha, České Budějovice, Milovice, Ostrava-Proskovice a Žebrák, pět vytrvalých, kteří uskuteční Sokolský běh republiky jako oficiální závod se startem ve vlnách.

Situace pro uskutečnění závodů v původním termínu 28. října nebyla příznivá. Vládní nařízení zhatilo i náhradní termín 28. listopadu, kdy se proto na většině míst běh uskutečnil v podobě tzv. “individuální výzvy”. Závodníci si odběhli v průběhu dne svůj závod po svém, kdykoliv a kdekoliv měli příležitost.

"Po měsíci a půl trpělivého vyčkávání věříme, že budeme moci na pěti místech naší země odstartovat závod, který se běží na počest vzniku samostatného Československa. Míříme tak do velkého běžeckého finále, a to znamená jediné - půjde vůbec o první oficiální běžecký závod po druhé vlně koronavirových omezení. Na startu se závodníci nepotkají hromadně, vybíhat se bude ve vlnách maximálně po 40 běžcích. Na všech místech závodů budou striktně dodržována všechna nařízení i hygienická pravidla, zdraví a bezpečnost závodníků a organizátorů stále zůstává prioritou číslo jedna," informují pořadatelé.

Ve čtyřech městech zazní výstřel hlavního závodu ve stejný čas. V Praze, Ostravě, Milovicích a v Žebráku se bude startovat v pravé poledne, běžci v Českých Budějovicích vyběhnou již o hodinu dříve, v 11 hodin. Hlavnímu závodu budou předcházet závody malých sokolů, pro které je připraven kratší okruh.

Závodníky v Praze přiběhnou podpořit i někteří z ambasadorů Sokolského běhu republiky, mezi které patří Jakub Kohák, Miloš a Dana Škorpilovi, bratři Tomáš a David Svobodovi či manželé Jiří a Soňa Ježkovi.

Podrobný harmonogram konkrétních závodů můžete najít na webu závodu.

Online registrace na jednotlivé závody už byly ukončené, je ale možnost registrovat se přímo na místě závodů, a to v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích a Žebráku. Kapacita účastníků v Milovicích je již naplněna.